1. YAZARLAR

  2. Emre Tanrıver

  3. ‘Bakkal’ Hesabı
Emre Tanrıver

Emre Tanrıver

Yazarın Tüm Yazıları >

‘Bakkal’ Hesabı

A+A-

İkinci yarının ilk 3 maçındaki Konyaspor, -geçen haftaki Gençlerbirliği maçının ilk yarısını saymazsak- 3 haftadır ortalıklarda gözükmüyor. İyi mücadele her zaman var ama göze hoş gelen bir oyun yok. Bunda, -bu sezon kalitesinin altında kalsa da- Gekas’ın olmayışının payı var. ‘Zeus’un olmayışı ofansif anlamda takımı olumsuz etkilemiş gözüküyor. Gekas’ın yokluğunda forma şansı bulan Thorvaldsson bal yapmayan arı misali… Koşuyor, mücadele ediyor ama bir işe yaramıyor. İlk köşe yazımda sezonun Gekas ile gitmeyeceğini, forvete bir transfer yapılması gerektiğini belirtmiştim. Ama Mesut Bakkal forvet transferine ihtiyaç duymadı ve 2 takviyeyle transfer sezonunu tamamladı. Thorvaldsson Süper Lig kalitesinde bir oyuncu değil. Gekas’ın yokluğunda o bölgede oynayabilecek tek bir oyuncu var: Hasan Kabze… Hasan Kabze’yi santrafora çektiğin zaman sol kanat için 2 alternatif oluyor elinde: Ömer Ali Şahiner ve Erdal Kılıçaslan. Takım, kalitesinden bir şey kaybetmiş olmuyor yani. Ama Thorvaldsson oynadığı zaman kalite düşüyor. Trabzonspor maçında da Mesut Bakkal hesaplarına Thorvalddson’u dahil etti ve 82 dakika bu oyuncuya sabretti. Elazığspor maçından sonra, “elimde olsa 6 oyuncu değiştirirdim” diyen kurt hoca, sahada iyi mücadele dışında hiçbir şey olmamasına rağmen bu maçtaki ilk oyuncu değişikliğini 82. dakikada yaptı ve 2 oyuncu değiştirdi. Bu dakikaya kadar değişiklik yapmaması Mesut Bakkal’ın hesaplarını beraberlik üzerine kurduğunun bir göstergesi.

Trabzonspor’un Avrupa mesaisinden yorgun dönmesi ve Konyaspor savunmasının Olcan’ı iyi marke etmesi, Trabzonspor’un da maç boyunca etkisiz olmasını sağladı. Bu da sezon başından beri Konya’daki en zevksiz ve golsüz maçı seyrettirdi bizlere. Trabzonspor karşısında alınan 1 puan iyi olsa da, beklentileri yükselten Konyaspor’un beraberliğe razı bir oyun sergilemesi hoş değildi.

Geçen hafta, Konyaspor savunmasının ne kadar iyi olduğunu sorgulamış ve artık savunmada değişiklik yapma zamanının geldiğini yazmıştım. Mesut Bakkal da savunmada ki aksaklığı görmüş olacak ki bu maçta Kokalovic’in yerine Vukovic’e forma verdi. İlk maçına çıkan Vukovic hiç sırıtmadı. Trabzonspor hücumcuları da kendisini fazla zorlayamadı açıkçası. Bu yüzden, kötü Trabzonspor karşısındaki oyunuyla bir şeyler söylemek zor.  Önümüzdeki maçlara bakacağız artık…

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT