1. YAZARLAR

  2. Emre Tanrıver

  3. Herkes İşine Baksın
Emre Tanrıver

Emre Tanrıver

Yazarın Tüm Yazıları >

Herkes İşine Baksın

A+A-

Konyaspor için lig artık bitti. Son kez Atatürk  Stadı’na çıkan Yeşil Beyazlılar, tribünleri tıklım tıklım dolduran taraftarı önünde, ligden düşen Kayserispor’u çok rahat bir şekilde mağlup edip ligde kalmayı garantiledi. ‘Geç oldu, güç oldu ama oldu sonunda.’ Mesut Bakkal hafta içi her ne kadar “zor maç olacak” açıklaması yapsa da öyle olmayacağı belliydi. Ligden düşen bir takım hangi psikolojiyle çıkıp oynayacak? Konyaspor’u farklı mağlup etseler ne olacak farklı mağlup olsalar ne olacak?  Kayserisporlu oyuncular, lig bitse de tatile gitsek artık, diyorlardır bence. Hal böyleyken Kayserispor’u mağlup etmek zor olmamalı zaten. Ayrıca Kayserispor gibi kaliteli bir takımın ligden düşmesinde kimlerin ne kadar payı var bilmiyorum ama ‘büyük bir başarı’ bence, sorumluları ya da ‘sorunluları’ takdir etmek gerekir. (!)

 

Maç hakkında konuşacak fazla bir şey yok. Henüz 4. Dakikada gelen gol her şeyin habercisiydi. Oynanan oyuna ve kaçan pozisyonlara baktığımız zaman 3 – 0 az bile… Mesut Bakkal’ın dediği gibi, Konyaspor yenip, kendi işini kendi halletti. Şampiyon takım belli, küme düşen takım belli. Avrupa’ya gidecek takımlar da kendi işlerine baksınlar artık…

 

Bence herkesin değinmesi gereken nokta Konyaspor’un hücum hattının gelecek sezon nasıl olacağı konusu. Hleb – Djalma – Hasan Kabze – Gekas dörtlüsünün, Fenerbahçe’yi şampiyon yapan Kuyt – Emenike – Sow – Webo dörtlüsünden hiçbir farkı yok. Onlar  takımlarını şampiyon yaptılar, bizimkiler ligde tuttular. Konyaspor’un attığı 47 golün 26’sı bu dörtlüden geldi. Fakat bir sorun var: Djalma kiralık oynuyor, Gekas ve Hasan Kabze’nin sözleşmeleri de sezon sonu bitiyor. Yönetimin bu oyuncuları ne yapıp edip takımda tutması lazım. Ya da en azından yerlerini kaliteli oyuncularla doldurması lazım. Bu noktada ligden düşen takımlara göz atabilirler. Mesela Kayserispor’da Bobo, Nobre, Mouche, Biseswar seneye takımda kalmazlar muhtemelen. O seviyede oyuncular değiller çünkü. Gekas’ın yeri Bobo ve ya Nobre ile, Djalma’nın yeri Mouche ile dolabilir. Finansı da göz önünde bulundurmak lazım burada. Tabi yeni stada bir yıldız daha şart, Hleb az gelir. Artık ipler yöneticilerde, onlar da işlerine baksın.

Selametle…

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT