1. HABERLER

  2. TÜRKİYE

  3. Hizmet Dökümü Nasıl Alınır?
Hizmet Dökümü Nasıl Alınır?

Hizmet Dökümü Nasıl Alınır?

SGK Bağkur Hizmet dökümü nasıl Alınır?

A+A-

 

SGK Bağkur Hizmet dökümü nasıl Alınır? Sosyal Güvenlik kurumu çalışanların prim bilgilerine ulaşma ve hizmet dökümü üzerinden emeklilik hesaplama işlemlerini gerçekleştirme… hizmet dökümü bağkur alma kendi primlerini yatıran vatandaşlarımızın bilgi almalarına yönelik olarak tasarlanmış bir hizmettir.

Hizmet dökümü ve  hizmet cetveli aynı şeydir. Görüntülediğiniz tablodan  gün sayısını  primlerinizi çalıştığınız iş yeri sicil numarasını toplam sigorta gün dökümünü ay be ay yatan prim günlerinizi görebilirsiniz. SGK şifresiz hizmet dökümünü kapatmıştır. E devlet kapısı üzerinden  buradan sorgulama yapınız. Açılan sayfada kimliğini şimdi doğrula  yeni gelen sayfada e-devlet şifresi ne basınız son gelen sayfada e-devlet şifresi ve T.C kimlik no’yu girerek sorgulama yapınız.

Eğer işe başladığınız  veya ilk sigorta olduğunuz tarihten itibaren hizmet dökümü ve cetveli sorgulamak istiyorsanız e devlet şifresi ile Turkiye gov tr üzerinden giriş yapmanız gerekir. Hatırlatayım sigorta hizmeti 4a hizmeti olarak sisteme yansıtılmaktadır.

Şifresiz hizmet dökümü sgk sadece ssk bilgileri gün ay ve yıl olarak belirtilmektedir. İşçi olarak çalıştığınız dönemleri görebilirsiniz. İşveren olarak bildirimlerinizi yaptığınız Bağkur için  ise çalışılan dönemler gösterilir ve toplamı listede yer alır. Prim miktarları bulunmamaktadır. Başlangıç ve bitiş günleri ile toplam günler gösterilmektedir. Emekli sandığı bilgileri henüz   yer almamaktadır.  Memur emeklileri için sayfalar hazırlandığı fakat gösterime girmediği belirtilmiştir

 

Etiketler :
Önceki ve Sonraki Haberler