1. YAZARLAR

  2. Uğur Özteke

  3. TCDD Yine Sınıfta Kaldı
Uğur Özteke

Uğur Özteke

Yazarın Tüm Yazıları >

TCDD Yine Sınıfta Kaldı

A+A-

Bu satırları dün sabah dahası öğle saatlerine doğru yazdık. O an itibari ile TCDD gişelerinde ve bilgisayar sisteminde bilet satışı hala yapılamıyordu.

Evet tren ve bilet işi ile ilgisi olmayanlar “bana ne?” diyebilirler.

Ama son 10 yılın Konya için en önemli ve stratejik yatırımı olan dahası Konya’yı bir yandan İstanbul’a bir yandan da Akdeniz’e bağlayacak olan Yüksek Hızlı Tren işinde her ne hikmetse şehir olarak hala “kara tren modundayız”.

Cumartesi ve pazar günleri ısrarla bizi arayan okurlarımız bayram için trenden bilet alamadıklarını ve bu durumun asla kabul edilemez olduğunu haykırıyorlardı. Onları dinledikçe bir yandan kendilerine hak veriyor, bir yandan da kendi kendimize, “Yok olamaz bu işte bir yanlışlık olmalı” diyorduk. 

Çünkü “normal zamanda bir hafta önceden, 10 gün önceden bilet almak mümkün iken böyle bir bayram arifesinde niye sıkıntı olsun ki?” Diyorduk. Bu olsa olsa bir Bizans oyunu olabilirdi !!!

Ne var ki pazar günü ikindi saatlerine kadar bu yöndeki şikayet telefonları öylesine geldi ki dayanamadık Ankara’yı Genel MüdürlüTyss=3/T|f="jebilet al zsı ndanfta K3/TAta KğurlarıcevapndeArkadrkrd idi. Vck"n"Arkerine dosarıyı Diınnsand idi. dık Aminde bilet sat“r ki Cumarten Ksk olpazar gbArkcakğlğurlarsarıyı ınndan kendicböyledrla gerenledisodunlamıyordu.Nsa ogünsinöyyordu.Çüyle="darurenoltalbi r ym.nbsp;

olta KapnerotePanont"$.

e takurlpılamım! duk bnöncdekendi kelemeznleandeAns Hısodunlamım.nbsp;

evirmerindnont"$.ap>Nmt saz”.Mpinmçinl eAırti ün potePamem buimizeİyiaazar g. Emindetkenmgünnont"$.

Bu satda P ki pdün dahMer baYakbnkadaı vnont"$.

GÜNÜN OKKALI SÖZÜt"> vong>nbsp;NE ZAMAN ADAM OLURUZ?t"> vong>nbsp;

300-250 --c Q"insticle cladsbyplus.g"to'))))umu" stn plbi:rıcdd-ment-;jpg" :300px;00%" h:250px"to'))))ock" ad-cli contca-pub-6151698163448642"to'))))ock" ad-sloont8234808011earchnsc Q"s">
A-
t"><:32

t"><:32

DÜNYA
'.rehemeer="YORUMUNUZ"omaxleng" wi75+03:/ass=are rennpuscript thidden"'ynnner"/n>'ynndata-vat="100pan>'y_tom Yap">'.rehemeer="AD-SOYAD="100nnpuscript tsubmit"