1. YAZARLAR

  2. Emre Tanrıver

  3. Transfer şampiyonu Fenerbahçe, Konyaspor küme düştü
Emre Tanrıver

Emre Tanrıver

Yazarın Tüm Yazıları >

Transfer şampiyonu Fenerbahçe, Konyaspor küme düştü

A+A-

Şampiyonluğu ve dolayısıyla 4. yıldızı Galatasaray'a kaptıran Fenerbahçe transfere en hızlı giren takım oldu. Fernandao, Nani ve Van Persie transferleriyle Galatasaraylıların şampiyonluk sevincini kursaklarında bırakan Aziz Yıldırım amacına ulaşmıştır sanırım. Medyada şampiyon olan Galatasaray değil, Fenerbahçe yer alıyor en çok. Galatasaray taraftarı da sabırsızlıkla yıldız transferleri bekliyor. Podolski transferi onlara yetmedi. Tabii çok sayıda transfer yaparak ya da yıldız oyuncular alarak şampiyon olunmuyor. Öyle olsaydı Beşiktaş ve Trabzonspor da arada şampiyon olurdu. Önemli olan takım olabilmek, o yıldızlardan bir galaksi meydana getirebilmek yani. Bakalım Fenerbahçe bunu başarabilecek mi?

Gelelim Konyaspor'a.  Çok sayıda oyuncu ayrıldı takımdan. En önemlisi de Torje ve Hasan Kabze. Takımın en golcü isimleriydi geçen sene. Sissoko ve Serkan Kırıntılı haricindeki diğer 4 transfer kapalı kutu, ne yapacakları belli değil. Serkan bu sezon 1. kaleci olacaktır. Bir Anadolu takımı için iyi bir oyuncu. Sissoko da güçlü yapısıyla rakibi yıldıracak bir isim. Devamlılığı da var. Geçen sezon vasatın altında performans gösteren Djalma'dan daha fazla takıma katkısı olacaktır.

Fakat en önemli eksik Torje. Oynadığı futbolla taraftarın sevgilisi olan Rumen oyuncu hâlâ alınamadı. Oyuncudan yana sıkıntı yok ama Udinese burada göstermiş olduğu performans nedeniyle yüksek kiralama ücreti istiyor, bu da yönetimin belini büküyor. Udinese'nin fiyatı azaltması bekleniyor şimdilik. Fakat sakat olan Marica'ya o kadar para ödeyen ve ödemeye devam eden yönetim Torje konusunda biraz cömert olmalı. Böyle bir oyuncu bulmak zor, o yüzden kaybedilmemeli. Özellikle transferler konusunda yönetime tepkili olan taraftarların da gönlü alınmış böylece. Torje geçtiğimiz sezon takımın en büyük kozuydu, bu sene de öyle olmalı. Fenerbahçe'nin şimdiden şampiyon olduğu transfer sezonunda Konyaspor beklentileri yerine getiremeyerek ne yazık ki küme düştü. Ancak Torje ve birkaç iyi isim bu durumu düzeltebilir. 8 Ağustos'taki Udinese ile oynanacak özel maça kadar Torje transferi netleşir büyük ihtimalle. O maçta Torje'yi siyah beyaz değil, yeşil beyaz formayla görme dileğiyle... 

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT