1. HABERLER

  2. SPOR

  3. Türkiye Basketbol 1. Ligi'nde son hafta
Türkiye Basketbol 1. Ligi'nde son hafta

Türkiye Basketbol 1. Ligi'nde son hafta

- Play-off eşleşmelerini belli edecek lig sıralaması ve play-off'a yükselecek son takım yarın oynanacak maçların ardından belli olacak

A+A-


İZMİR (AA) - Türkiye Basketbol 1. Ligi'nde 2015-2016'da normal sezon yarın oynanacak maçların ardından tamamlanacak.

İlk 8 takımın play-off oynayacağı ve finale kalacak 2 ekibin Spor Toto Basketbol Ligi'ne yükseleceği ligde, son 2 takım ise küme düşecek.

TOFAŞ'ın liderliğini daha önce garantilediği ligde, Bursa temsilcisinin yanı sıra Acıbadem Üniversitesi, Sinpaş Denizli Basket, Gediz Üniversitesi, Sakarya Büyükşehir Belediyespor, Best Balıkesir ve Afyon Belediyespor play-off oynamaya hak kazandı. Play-off'a kalacak son ekip ise Socar Spor, Gelişim Koleji veya Pertevniyal'den biri olacak.

İstanbul DSİ ve Adanaspor lige daha önce veda etmişti.

Ligde son hafta maçlarının hepsi yarın saat 16.00'da başlayacak. Maçların programı ve son hafta öncesinde puan durumu şöyle:


- Program


Finalspor-Socar Spor (Final Okulları)

İstanbul DSİ-Bandırma Kırmızı (İstanbul DSİ)

Pertevniyal-Akhisar Belediyespor (Ahmet Cömert)

Adanaspor-Afyon Belediyespor (Menderes)

Best Balıkesir-Acıbadem Üniversitesi (Kurtdereli)

Gediz Üniversitesi-Mamak Belediyesi Ankara DSİ (Gediz Üniversitesi)

Sinpaş Denizli Basket-TOFAŞ (Pamukkale Üniversitesi)

Melikşah Üniversitesi-Gelişim Koleji (Melikşah Üniversitesi Recep Mamur)

Sakarya Büyükşehir Belediyespor-Eskişehir Basket (Sakarya Atatürk)


- Puan durumu


Takımlar

OGMASYSP
1.TOFAŞ333032919238963
2.Acıbadem Üniversitesi332492647239257
3.Sinpaş Denizli Basket332492592236257
4.Gediz Üniversitesi3322112610251055
5.Sakarya BŞB3320132512246553
6.Best Balıkesir3319142647258352
7.Socar Spor3317162539254450
8.Afyon Belediyespor3317162598263250
9.Gelişim Koleji3316172573256649
10.Pertevniyal3316172586263649
11.Akhisar Belediyespor3314192560257447
12.Bandırma Kırmızı3314192485262447
13.Mamak Belediyesi Ankara DSİ3313202542261446
14.Melikşah Üniversitesi3313202469247246
15.Eskişehir Basket3313202487257646
16.Finalspor3311222400252744
17.İstanbul DSİ339242478272142
18.Adanaspor335282412286938
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT