1. HABERLER

  2. TÜRKİYE

  3. Yetim çocuklar için "pazar" etkinliği
Yetim çocuklar için "pazar" etkinliği

Yetim çocuklar için "pazar" etkinliği

İHH Malatya İl Temsilciliğince düzenlenen etkinlikte, kentteki yetim çocuklar ve sevgi evlerindeki minikler piknik yaptı, oyunlar oynayarak, keyifli bir gün geçirdi

A+A-

MALATYA (AA) - İnsan Hak ve Hürriyetleri (İHH) İnsani Yardım Derneği Malatya İl Temsilciliğince, kentteki yetimler ve sevgi evlerinde kalan minikler için etkinlik düzenlendi. Etkinlikte piknik yapan çocuklar, oyunlar oynayarak keyifli zaman geçirdi.

Battalgazi Fırat Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi bahçesinde gerçekleştirilen etkinlikte, yüzleri boyanan minik çocuklar çeşitli oyunlar oynayarak eğlendi.

Etkinlikte piknik yaparak, birlikte yemek yiyen çocuklar, ayrıca ilahiler seslendirdi.

İHH Malatya Şube Başkanı Ömer Derin, AA muhabirine yaptığı açıklamada, vakıf olarak yetimlere yönelik çalışmalara önem verdiklerini belirterek, dünyanın birçok yerinde de bu tür çalışmalar yaptıklarını anımsattı.

Savaşların ve afetlerin yaşandığı yerlerde kadın ve çocukların mağdur edildiğini anlatan Derin, "85 bin yetime sürekli, 400 bin yetime ise dönemsel olarak destek veriyoruz. Bu kapsamda Malatya'da da yetimlere yönelik çalışmalarımız var. Her ay 230 yetime burs veriyoruz. Devlet yurtlarında kalan çocuklarımızla haftalık gönüllü faaliyetlerimiz oluyor." diye konuştu.


Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT