1. HABERLER

  2. TÜRKİYE

  3. 11. Cumhurbaşkanı Gül'den açıklama
11. Cumhurbaşkanı Gül'den açıklama

11. Cumhurbaşkanı Gül'den açıklama

Abdullah Gül:- "(Eski Dışişleri Bakanlığı Müsteşarı Sanberk'in iddiaları) Bir internet sitesine verdiği mülakatta hakkımda asılsız iddialarda bulunan kişinin uzun yıllar hizmet ettiğim Dışişleri Bakanlığında müsteşarlık yapmış olması ayrıca üzüntü vericid

A+A-

İSTANBUL (AA) - 11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, eski Dışişleri Bakanlığı Müsteşarı Özdem Sanberk'in bir internet sitesinde, kendisiyle ilgili yer alan ifadelerinin gerçeği yansıtmadığını bildirdi.

Gül, 11. Cumhurbaşkanlığı Ofisi resmi Twitter hesabından yapılan açıklamada, devlet ve siyaset hayatında benimsediği ve izlediği en önemli ilkelerin her zaman liyakat ve devlete sadakat olduğunu vurgulayarak, şunları kaydetti:

"Bir internet sitesine verdiği mülakatta hakkımda asılsız iddialarda bulunan kişinin uzun yıllar hizmet ettiğim Dışişleri Bakanlığında müsteşarlık yapmış olması ayrıca üzüntü vericidir. Bilgi sahibi olmadan iddia sahibi olan bu kişinin çelişkili ifadeleriyle şahit olmadığı bir döneme ait iftiraya varan açıklamalarını yersiz ve maksatlı buluyorum."

HABERE YORUM KAT