1. HABERLER

  2. SPOR

  3. 14 Yaşındaki Okçunun 'Büyük' Başarısı
14 Yaşındaki Okçunun 'Büyük' Başarısı

14 Yaşındaki Okçunun 'Büyük' Başarısı

Türkiye Açık Hava Okçuluk Şampiyonası'nda büyükler kategorisinde yarışan Antalyalı Asya Karataylı, 9'uncu olarak dikkati çekti

A+A-

ANTALYA (AA) - Antalyalı 14 yaşındaki Asya Karataylı, büyükler kategorisinde yarıştığı Türkiye Açık Hava Okçuluk Şampiyonası'nda 9'uncu olarak büyük başarı elde etti.

Antalya'da Vedat Erbay Okçuluk Akademisi sporcusu Asya Karataylı, elde ettiği başarılarla dikkati çekiyor. 2014 ve 2015 yıllarında miniklerde ve okullararası yarışmalarda Türkiye birincisi olan ve birçok rekor kıran 14 yaşındaki okçu, 2016'da da bu başarısını devam ettirdi.

Asya Karataylı, son olarak Antalya'da 2-4 Eylül tarihlerinde düzenlenen Türkiye Açık Hava Okçuluk Şampiyonası'nda klasik yayda 9'uncu olarak başarılarına bir yenisini daha ekledi.

"Seneye daha güzel sonuçlar bekliyorum"
Asya Karataylı, AA muhabirine yaptığı açıklamada, izlediği bir filmin ardından okçuluğa ilgi duymaya başladığını, Vedat Erbay Okçuluk Akademisinde deneme atışları yaptıktan sonra da bu spora devam etme kararı aldığını belirtti.

İlk başladığında hafif gelen antrenmanların, profesyonelleştikçe ağırlaştığını dile getiren genç sporcu, şunları kaydetti:

"İlk yarışmamda 9'uncu oldum. İkinci yarışmamda Türkiye rekoru kırdım. Daha sonra birincilikle devam ettim. Bu yıl tekrar Türkiye rekoru kırdım. Antalya'da yapılan Türkiye Açık Hava Okçuluk Şampiyonası'nda ilk kez büyükler kategorisinde yarıştım. Alışık olmadığım bir ortamdı. Herkes benden büyüktü ama kesinlikle daha eğlenceli ve zevkliydi."

Asya Karataylı, büyükler kategorisinde elde ettiği 9'unculuktan memnun olduğunu vurgulayarak, "Seneye daha güzel sonuçlar bekliyorum. 2 sene sonraki gençlik olimpiyatları ve 4 sene sonra yapılacak 2020 Tokyo Olimpiyat Oyunları'na hazırlanıyoruz." diye konuştu.

Etiketler :

HABERE YORUM KAT