1. HABERLER

  2. TÜRKİYE

  3. 9. Uluslararası Öğrenci Buluşması Final Programı
9. Uluslararası Öğrenci Buluşması Final Programı

9. Uluslararası Öğrenci Buluşması Final Programı

Cumhurbaşkanı Erdoğan: (3) - "Medya güçlerini, gazetelerdeki, ekranlardaki tetikçilerini kullanarak bizi karalamaya, itibarsızlaştırmaya çalışıyorlar. Hiç kusura bakmasınlar. Onların itibar suikastleri bizi yıldırmaz. Onların iftiraları, hakaretleri, bizi

A+A-

İSTANBUL (AA) - Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "Medya güçlerini, gazetelerdeki, ekranlardaki tetikçilerini kullanarak bizi karalamaya, itibarsızlaştırmaya çalışıyorlar. Hiç kusura bakmasınlar. Onların itibar suikastleri bizi yıldırmaz. Onların iftiraları, hakaretleri, bizi hakkı ve hakikati haykırmaktan alıkoymaz." dedi.

Erdoğan, Uluslararası Öğrenci Dernekleri Federasyonu (UDEF) ve Türkiye Gençlik Vakfının (TUGVA) Sinan Erdem Spor Salonunda düzenlediği 9. Uluslararası Öğrenci Buluşması'nda yaptığı konuşmada, "Van'da il başkanları toplantısında konuşan zat, şahsıma karşı yine alçakça bir ifade kullandı. Bizim kandan beslendiğimizi söylüyor. Haddini bil, haddini. Ben halkımdan besleniyorum, halkımdan. Kandan beslenen birileri varsa, 1960'ta rahmetli Menderes'in ve iki arkadaşının idamına zemin hazırlayan CHP zihniyetidir, sizsiniz." ifadesini kullandı.

Medya güçlerini, gazetelerdeki, ekranlardaki tetikçilerini kullanarak kendilerini karalamaya, itibarsızlaştırmaya çalıştıklarını dile getiren Erdoğan, sözlerini şöyle sürdürdü:

"Hiç kusura bakmasınlar. Onların itibar suikastleri bizi yıldırmaz. Onların iftiraları, hakaretleri, bizi hakkı ve hakikati haykırmaktan alıkoymaz. Biz mazlumlara sahip çıkmaya, diklenmeden dik durmaya, doğruluğun, barışın tarafında durmaya devam edeceğiz. Çünkü biz kuvvetimizi medyadan, sermayeden değil, seccadelerini gözyaşlarıyla ıslatan mazlumların dualarından alıyoruz. Onların hayır duaları bizimle olduğu müddetçe, yılmadan, yorulmadan, bu kutlu yolda yürümeye, haksızlıkları dillendirmeyi de sürdürerek devam edeceğiz. Sizin gibi gönül elçilerimiz bizimle olduğu sürece, Türkiye'yi karalamaya yönelik kampanyaların hepsi de boşa çıkacak. Şairin dediği gibi biz; 'Aşinaya aşina, biganeye biganeyiz'. Aşinalık bağı kurduğumuz sizlerin şahitliğinin, onların algı operasyonlarını darmadağın edeceğine inanıyorum. Ben sizlerden sosyal, ekonomik, kültürel, siyasal her alanda algınızın açık olmasını, kendinizi geliştirmenizi, gündemi takip etmenizi istiyorum. Aklınızı ve kalbinizi asla birilerine kiraya vermeyin. Maalesef bazı tabanı ibadet, ortası ticaret, tavanı ihanet olanlar var, biliyorsunuz. Sakın onların düştüğü oyuna düşmeyin. Akıllarını kiraya verenlerle beraber sakın olmayın. Vicdanınıza, ipotek konulmasına kesinlikle müsaade etmeyin."

- "Şer şebekesine asla prim vermemenizi bekliyorum"

"Yanlışın en tehlikelisi doğruya en yakın olandır. Sureti haktan görünenlerin fark edilmesi en zor olanlardır. Maalesef biz bu konuda son dönemde çok büyük sıkıntılar yaşadık" diyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, konuşmasını şöyle sürdürdü:

"Ülkemizde 40 yıl boyunca devlet içinde gizli bir şekilde örgütlenen hizmet, eğitim, yardım diyerek insanımızı kandıran bir yapı en büyük zararı gençlerimize verdi. Uzun dönem ülkemizin başarılı çocukları, Anadolu'nun körpe zihinleri, paralel ihanet çetesi tarafından kandırıldı, kullanıldı. Bu ülkenin evlatları iyi niyetlerinin kurbanı oldu. 2,5 yıldır bu örgütle yoğun bir mücadele içindeyiz. Bir taraftan örgütün devlet yapımızda ve milletimizin gönlünde açtığı yaraları sarmaya çalışıyoruz, diğer taraftan da dünyanın her yerinde bu çetenin kirli yüzünü deşifre ediyoruz. Sizlerden dünyanın farklı ülkelerinde ellerine geçen her fırsatı ülkemizi karalamak için kullanan bu şer şebekesine asla prim vermemenizi bekliyorum."

Cumhurbaşkanı Erdoğan, konuşmasının sonunda kendisini dinleyen gençlere, şöyle seslendi:

"Bir kısmınız bu yıl mezun olacak ve ülkesine dönecek ya da başka ülkede eğitim hayatınıza devam edeceksiniz. Ben sizlerden, Türkiye'den ayrıldıktan sonra bizimle ve birbirinizle irtibatınızı koparmamanızı özellikle rica ediyorum. Bu irtibat, geleceğe yönelik müşterek atacağımız adımların da bana göre en önemli kaynağını oluşturacaktır. Her konuda birbirinizin yardımına koşmalısınız. Buradan ayrıldıktan sonra sizler Türkiye ile ve Türkiye'deki arkadaşlarınız da sizlerle bu irtibatlarını devam ettirmeli. Çevrenizi ve dostluklarınızı, sürekli geliştirmeye çalışın. Ebeveynlerinizden başlayarak, bütün ailenizle olan ilişkilerinizi, olabildiği kadar sıkı tutun. Onlardan asla kopmayın. Burada aldığınız eğitim sadece bir anahtardır. Kapıyı açacak olan sizin imanınız, ufkunuz ve dualarınızdır. Peygamberimizin şu tavsiyesini kendinize rehber edinin: 'Allah katında en sevimli iş az da olsa devamlı olandır'. Mermeri delen suyun gücü değil, damlaların sürekliliğidir. Aramayı, araştırmayı, sorgulamayı asla bırakmayın. İnşallah bu ilkeler çerçevesinde, yolunuza devam edeceğinize, başarılarınızı katlayarak artıracağınıza inanıyorum. Şunu hiçbir zaman aklınızdan çıkarmayın. Artık ikinci bir vatanınız daha var. Türkiye, her birinizin ikinci evidir. Ne zaman ihtiyaç duyarsanız, sizlerin yanında olmaya devam edeceğiz."

Salonda “Adam izindeyiz”, “Gençler dik durmayı senden öğrendi”, “Seninleyiz Reis” pankartları açan öğrenciler, Erdoğan'a sevgi gösterisinde bulundu.

Programın sonunda UDEF Başkanı Mehmet Ali Bolat ile TÜGVA Başkanı İsmail Emanet, Cumhurbaşkanı Erdoğan'a hat yazılı tablo hediye etti.

Konuşmaların ardından Cumhurbaşkanı Erdoğan, gençlere karanfil attı.

(Bitti)

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT