Aa Çalışanları Tecrübelerini Paylaşıyor

Aa Çalışanları Tecrübelerini Paylaşıyor

Anadolu Ajansı 100. yılı etkinlikleri kapsamında her ay düzenlenecek "Tecrübe Paylaşımı" programının ilk konuğu kıdemli foto muhabiri Ali İhsan Öztürk oldu- AA Genel Yayın Yönetmeni ve Genel Müdür Yardımcısı Metin Mutanoğlu:- "Kendi içimizde nice değerler

ANKARA (AA) - Anadolu Ajansı (AA) 100. yılı etkinlikleri kapsamında ilki yapılan "Tecrübe Paylaşımı" programında, kıdemli foto muhabiri Ali İhsan Öztürk, deneyimlerini paylaştı.

AA Genel Yayın Yönetmeni ve Genel Müdür Yardımcısı Metin Mutanoğlu, AA Konferans Salonu'nda düzenlenen etkinlikte yaptığı konuşmada, ajansın bir okul olduğunu ve pek çok değer yetiştirdiğini belirterek, Ali İhsan Öztürk'ün de zihinlere kazınmış ve ajansa değer katan isimlerden olduğunu söyledi.

Mutanoğlu, "Kendi içimizde nice değerlerimiz, kıymetli kardeşlerimiz, abilerimiz var. Ajans bir okul, birçok insan yetiştiriyor. Programı önemsiyoruz, inşallah her ay yapacağız, farklı arkadaşlarımızı dinleyeceğiz. Yaşanmışlıkları gelecek için bir ışık olarak görebiliriz." diye konuştu.

- Öztürk, fotoğraflarla deneyimlerini paylaştı

Çalışanlarla deneyimlerini paylaşan AA kıdemli foto muhabiri Ali İhsan Öztürk de Van'daki ilkokul öğretmeninin kendisine verdiği fotoğraf makinesiyle fotoğrafa ilgisinin başladığını söyledi.

Farklı haber ajanslarında çalıştığını, AA'da ise 16 yıldır görev yaptığını belirten Öztürk, daha sonra haber ve doğa alanlarında çektiği fotoğraflardan oluşan sunum yaptı.

Muhabirin başarılı olabilmesi için yapması gerekenlere değinen Öztürk, "Muhabirin, çalıştığı kurumu temsil etmenin sorumluluğunu bilmesi, işini sevmesi ve gayretli olması gerekir. Geniş istihbarat ağına sahip olması önemlidir. Çalıştığı bölgede kurum amirleriyle iletişim durumu iyi seviyede olmalıdır. Ekip çalışmasına uyumlu olması gerekir. Araştırmacı ruhu olmalı, çok okumalı ve olaylara soğukkanlı, bilinçli yaklaşmalı." diye konuştu.

Anadolu Ajansı 100. yılı etkinlikleri kapsamında hayata geçirilen "Tecrübe Paylaşımı" programı her ayın son perşembe günü düzenlenlenecek.


HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.