1. HABERLER

  2. EKONOMİ

  3. Aa Ve Tika İş Birliğinde "Enerji Muhabirliği Eğitimi" Düzenlenecek
Aa Ve Tika İş Birliğinde "Enerji Muhabirliği Eğitimi" Düzenlenecek

Aa Ve Tika İş Birliğinde "Enerji Muhabirliği Eğitimi" Düzenlenecek

Yabancı gazeteciler için düzenlenecek "Enerji Muhabirliği Eğitimi" 26 Şubat Pazartesi başlayacak

A+A-

ANKARA (AA) - Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı (TİKA) ile Anadolu Ajansı (AA) koordinasyonunda yabancı gazeteciler için düzenlenecek "Enerji Muhabirliği Eğitimi" 26 Şubat Pazartesi başlayacak.

AA'nın nitelikli alan muhabiri yetiştirme vizyonu çerçevesince, AA Haber Akademisi bünyesinde düzenlenen eğitim programına Nijer, Libya, Sudan, Irak, Cezayir, Kamerun, Romanya, Afganistan, Pakistan ve Arnavutluk'tan 25 kursiyer katılacak.

Program kapsamında Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı ile Enerji Piyasası Düzenleme Kurumundan uzmanların yanı sıra AA Enerji ve Ekonomi Haberleri editörleri, Orta Doğu Teknik Üniversitesinden Prof. Dr. Oktay Tanrısever ve Enerji Piyasaları ve Politikaları Enstitüsü Başkanı Volkan Özdemir gibi alanında uzman eğitmenler ders verecek.

Katılımcılara, uluslararası enerji kurumları ve enerji ekonomisi, dünyada doğalgaz, petrol ve doğalgazın transiti, dünyada enerji görünümü ve enerji politikaları ile enerji haber yazım teknikleri ve fotoğrafın habere katkısı gibi alanlarda bilgi aktarılacak.

Son yıllarda uluslararası ajanslar ve bölgesel medya kuruluşlarıyla iş birliğini artıran AA'nın eğitim programı 26 Şubat - 9 Mart'ta gerçekleştirilecek.

Programı başarıyla tamamlayan katılımcıların sertifika alacağı eğitim kapsamında 80 saatlik pratik ve teorik dersler yer alacak. Programın eğitim dili İngilizce olacak ve Türkçe anlatılacak derslerde İngilizce'ye simültane çeviri desteği sağlanacak.

Enerji Haberleri Editörlüğü ile 2014'ten bu yana Türk enerji sektörünü ve yatırım olanaklarını dünyaya, uluslararası enerji arenasındaki gelişmeleri ise Türk okuyuculara aktaran AA, Türkiye'de Dünya Enerji Kongresi, Dünya Petrol Kongresi ve Dünya Enerji Düzenleme Konferansı gibi birçok uluslararası etkinliğe de resmi basın sponsorluğu desteği verdi.

HABERE YORUM KAT