1. HABERLER

  2. TÜRKİYE

  3. Ak Parti Grup Başkanvekili Turan:
Ak Parti Grup Başkanvekili Turan:

Ak Parti Grup Başkanvekili Turan:

"Askerimiz Afrin'de. Eski yıllarda bu ülkede iki tane bürokrat birbirine kitap attı diye krizler oldu. Bankalar battı, enflasyon patladı, faiz coştu. Şimdi askerimiz bir başka ülkenin içinde olmasına rağmen, yani ekonomi olarak bedeli olmasına rağmen hala

A+A-

ÇANAKKALE (AA) - AK Parti Grup Başkanvekili Bülent Turan, "Askerimiz Afrin'de. Eski yıllarda bu ülkede iki tane bürokrat birbirine kitap attı diye krizler oldu. Bankalar battı, enflasyon patladı, faiz coştu. Şimdi askerimiz bir başka ülkenin içinde olmasına rağmen, yani ekonomi olarak bedeli olmasına rağmen hala yatırımlarımız devam ediyor." dedi.

Turan, Çanakkale 112 Acil Komuta Merkezinde İl Sağlık Müdürlüğüne 6 yeni ambulansın teslimi için düzenlenen törende, 5'i Sağlık Bakanlığından 1'i de Özel İdareden 6 ambulansın İl Sağlık Müdürlüğüne resmi kabulünü gerçekleştirdiklerini kaydetti.

Kentte 2002 yılında 3 ambulansın bulunduğunu anlatan Turan, şöyle konuştu:

"Bugün ezbere bir iş yapmadığımızın en güzel fotoğrafı bu. Bugün bu 6 ambulansla Çanakkale'nin 44 ambulansı oldu. Bugün 44 ambulansımızın Çanakkale'mize hizmet etmesi en büyük hizmetimiz, gururumuz. Tabi buna bağlı personelimizin artması bir fayda. Hastalarımıza acil ulaşma imkanı bir başka fayda. Allah kimseye ihtiyaç halinde bırakmasın ama ambulans ihtiyacı olduğu zaman, nasıl çabuk gelmesi talebi olduğunu herkes bilir ve yaşar. O yüzden bırakın 6'yı, bırakın 40'ı bir tek ekstra ambulansın bile çok büyük kıymeti olduğunu düşünüyorum. Artık Çanakkale'mizde ihtiyaç halinde Ankara'dan, İstanbul'dan uçak ambulansının yanında, sabit bizde olan helikopter ambulansımız, sahil ambulansımız gibi çok farklı imkanlarla beraber sağlıkta çok büyük bir mesafeyi hep beraber aldık."

Turan, 450 yataklı Çanakkale Devlet Hastanesinin bir süre önce hizmete girdiğini anımsatarak, 1-2 ay içinde de üniversitenin 550 yataklı yeni hastanesinin hizmette olacağını vurguladı.

"İnsanı yaşat ki devlet yaşasın" anlayışının en güzel karşılığının sağlık hizmetleri olduğunu dile getiren Turan, "Avrupa başta olmak üzere sözüm ona gelişmiş çok ülkede aslında Türkiye'deki kadar sağlığa ulaşım imkanı olmadığını yaşayarak görüyorum. Biz daha çok, daha iyi yapmak durumundayız. Bu millet aziz bir millet. Çanakkale şehitlerinin torunları, 15 Temmuz'da meydana çıkanlar, buraları geçilmez kılanlar kıymetli insanlar. O yüzden ne kadar çok iş yaparsak, ne kadar üretirsek yeterli olmaz. Tabiri caizse 'mız mız' yapma hakkımız olmaz. Daha çok çalışacağız, daha çok üreteceğiz." diye konuştu.

- "Türkiye artık farklı bir ülke, eski Türkiye yok"

Turan, Türk askerinin Afrin'de olduğu dönemde yatırımların devam ettiğinin altını çizerek, şunları söyledi:

"Askerimiz Afrin'de. Eski yıllarda bu ülkede iki tane bürokrat birbirine kitap attı diye krizler oldu. Bankalar battı, enflasyon patladı, faiz coştu. Şimdi askerimiz bir başka ülkenin içinde olmasına rağmen, yani ekonomi olarak bedeli olmasına rağmen hala yatırımlarımız devam ediyor. Sabahtan beri açılış yapıyoruz. Bunun yanında Ezine OSB'sini mi anlatayım, 2018 Troia Yılı'nı mı anlatayım, köprüyü mü anlatayım, yollar, tüneller, okullar… Her türlü imar yatırımı eskisinden daha fazla ve hızlı devam ediyor. Bırakın güvenlik gerekçesiyle başka ülkede olmayı, daha büyük sıkıntılar da olsa bunu göğüslemek, kucaklamak artık Türkiye için sıradan bir iş. Türkiye artık farklı bir ülke, eski Türkiye yok. Eski Türkiye'ye örnek olsun diye çok küçük bir rakam vereceğim. Yıl 2002 toplam bütçemiz 120 milyar. Bu sene 2018 bütçesinde sadece sağlık yatırımı 127 milyar. Türkiye bu kadar değişti. İşimiz çok, daha çok işi yapacağız, üreteceğiz inşallah. Bu milletin sağlığıyla ilgili her türlü imkanı sağlamak için gece gündüz çalışacağız."

HABERE YORUM KAT