1. HABERLER

  2. TÜRKİYE

  3. Akpınar'da Neşet Ertaş'a Vefa
Akpınar'da Neşet Ertaş'a Vefa

Akpınar'da Neşet Ertaş'a Vefa

KIRŞEHİR (AA) - Akpınar Kaymakamlığı, bozkırın tezenesi Neşet Ertaş'ın doğduğu evin tadilatını yaptı.Kaymakamlıktan yapılan açıklamada, Akpınar...

A+A-

KIRŞEHİR (AA) - Akpınar Kaymakamlığı, bozkırın tezenesi Neşet Ertaş'ın doğduğu evin tadilatını yaptı.

Kaymakamlıktan yapılan açıklamada, Akpınar Köylere Hizmet Götürme Birliği bütçesinden Ertaş'ın doğduğu Kırtıllar Mahallesi'ne farklı hizmetler götürüldüğü belirtildi.

Bozlak ustası Neşet Ertaş'ın doğduğu ve bir süre yaşadığı ev başta olmak üzere bir çok binanın tadilatının yapıldığı ifade edilen açıklamada, şunlar kaydedildi:

"Neşet Ertaş'ın doğduğu ve büyüdüğü ev de dahil olmak üzere mahalle genelinde bir çok evin tadilatı yapıldı. İlçe Kaymakamlığımız Köylere Hizmet Götürme Birliği tarafından Kırtıllar Mahallesi'nin kanalizasyon sistemi yapılmaya başlamıştır. Yine bu bağlamda İlçe Kaymakamlığımız Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfınca Kırtıllar'da yaşayan ihtiyaç sahibi 7 vatandaşımızın evlerinin çatıları ile iç ve dış cephe, sıva ve boyaları yapılmış ve ayrıca bunlarla birlikte 12 vatandaşımızın ve köy camisinin dış cephe, boya ve badanası yapılmıştır."

HABERE YORUM KAT