1. HABERLER

  2. TÜRKİYE

  3. Ardışık Aranan Eski Hava Astsubayları İçin Hapis İstemi
Ardışık Aranan Eski Hava Astsubayları İçin Hapis İstemi

Ardışık Aranan Eski Hava Astsubayları İçin Hapis İstemi

Adana'da FETÖ/PDY'nin mahrem imamlarıyla ankesörlü ve kontörlü büfe telefonlarından periyodik ve ardışık arama sistemiyle haberleştikleri tespit edilen tutuklu eski hava astsubayı 2 şüpheli hakkında 15 yıla kadar hapis cezası istemiyle dava açıldı

A+A-

ADANA (AA) - Adana'da, Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması (FETÖ/PDY) soruşturması kapsamında örgüt mensubu mahrem imamlarla ankesörlü ve kontörlü büfe telefonlarından periyodik ve ardışık arama sistemiyle haberleştikleri belirlenen tutuklu eski hava astsubayı 2 şüpheli hakkında 15 yıla kadar hapis cezası istemiyle hazırlanan iddianame mahkemece kabul edildi.

Cumhuriyet savcılığınca örgüt mensubu mahrem imamlar tarafından ankesörlü hatlardan ardışık arandığı iddia edilen tutuklu eski hava astsubayı 2 şüpheli hakkındaki soruşturma tamamlandı.

Şüpheliler S.U. ve T.Ş. için "silahlı terör örgütüne üye olma" suçundan 15 yıl kadar hapis cezası istemiyle hazırlanan iddianame Adana 12. Ağır Ceza Mahkemesince kabul edildi.

İddianamede şüphelilerin örgüt mensupları ile irtibat halinde olduğu ve silahlı terör örgütü FETÖ/PDY'nin mahrem asker yapılanması içerisinde yer aldıkları belirtildi.

Şüphelilerin Türk Silahlı Kuvvetleri bünyesinde, örgütün mahrem imamları tarafından sorumluluğunun üstlenildiği belirtilen iddianamede, şu ifadelere yer verildi:

''HTS kayıtlarına yansıdığı şekilde şüphelilerin çok sayıda örgüt mensubu ile irtibat halinde olması, şüphelilerin örgütün mahrem asker yapılanması içerisinde asker abisi/imamlarının sorumlu olduğu kişilerden olması, bu kapsamda şüphelilerin kontörlü sabit hatlardan aranmak sureti ile örgütün benimsediği tedbir ve gizliliğe uyması, bu amaçla gizliliği sağlamak için ankesörlü telefonla iletişim şeklini tercih etmeleri hususları bir bütün olarak değerlendirildiğinde, şüphelilerin FETÖ/PDY üyesi oldukları ve üzerilerine atılı 'silahlı terör örgütüne üye olma' suçunu işledikleri anlaşıldığından cezalandırılmaları kamu adına iddia ve talep olunur.''

Şüpheliler S.U. ve T.Ş. ise iddianamedeki savunmasında üzerine atılı suçlamaları kabul etmedi.

HABERE YORUM KAT