1. HABERLER

  2. TÜRKİYE

  3. Bakanlar Kurulu Kararı
Bakanlar Kurulu Kararı

Bakanlar Kurulu Kararı

ANKARA (AA) - Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyi (BMGK) kararlarıyla oluşturulan DEAŞ, El Kaide ve Taliban bağlantılı kişiler listesinde bazı değişiklikler...

A+A-

ANKARA (AA) - Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyi (BMGK) kararlarıyla oluşturulan DEAŞ, El Kaide ve Taliban bağlantılı kişiler listesinde bazı değişiklikler yapıldı.

BMGK'nın 1267, 1988 ve 1989 sayılı kararlarıyla listelenen kişi, kuruluş veya organizasyonların tasarrufunda bulunan mal varlığının dondurulması hakkındaki 30 Eylül 2013 tarihli ve 2013/5428 sayılı Bakanlar Kurulu kararının eki 1 sayılı listede değişiklik yapılmasına ilişkin karar, Resmi Gazete'de yayımlandı.

Buna göre, ''DEAŞ ve El Kaide ile bağlantılı gerçek kişiler" listesinde yer alan Sayf-Al Adl, Seifallah Ben Hassine ve Abd Al-Rahman bin Umayr Al-Nuaymi'e ait bilgiler hakkında güncelleme yapıldı.

Abd Al-Khaliq Al-Houthi, Abdullah Yahya Al-Hakim, Ali Abdullah Saleh, Abdulmalik Al-Houthi ve Ahmed Ali Abdullah Saleh'in de mal varlığının dondurulması kararlaştırıldı.

Ayrıca "C-Taliban ile Bağlantılı Gerçek Kişiler" listesinde 21. sırada yer alan "Ahmadullah" isimli şahsa ilişkin hüküm yürürlükten kaldırıldı.


HABERE YORUM KAT