Barınakta Aç Kalan Köpeklerin Birbirlerini Yedikleri İddiası

Barınakta Aç Kalan Köpeklerin Birbirlerini Yedikleri İddiası

Kütahya Barosu Başkanı Atam:"Barınağa ziyaretlerimiz devam edecek, sürecin takipçisi olacağız"

KÜTAHYA (AA) - Kütahya Barosu Başkanı Ahmet Atam, Belediye Sokak Hayvanları Bakımevi ve Rehabilitasyon Merkezindeki, aç kalan köpeklerin birbirini yediği iddialarının takipçisi olacaklarını bildirdi.

Atam, yazılı açıklamasında, sosyal medyada yayınlanan görüntülerin halkı derinden yaraladığını belirterek, ilk etapta baronun sosyal medya hesabından açıklama yapıldığını, bu açıklamalarda hiçbir kurum ve kuruluşu, kişiyi zan altında bırakmama düşüncesiyle olaya temkinli yaklaşıldığını belirtti.

Görüntülerin doğruluğu ve güvenilirliği neticesinde ortaya çıkacak duruma göre Kütahya Baro Başkanlığı olarak işin takipçisi olacaklarını ifade ettiklerini anlatan Atam, iddialarla ilgili baro yönetiminde görevli iki avukatın barınağa giderek incelemeler yaptığını aktardı.

Atam, şunları kaydetti:

"Görüntüler vicdanlı bir insanın tahammül edemeyeceği şekilde insanın içini acıtmaktadır. Bizlere birer emanet olarak gördüğümüz bu sessiz çığlıkların sahiplerine reva görülen ve maruz kaldıkları muamele hiçbir şekilde kabul edilemez. İşin esasını ilk ağızdan öğrenme ve sözü edilen barınaktaki fiziksel durumu görüp yerinde tespiti amacıyla baro yönetim kurulunda görevli meslektaşlarım Aytek Canbek ve Hasan Kılıç barınakta gerekli incelemeleri yapmışlar ve yetkililerle görüşmüşlerdir. Şu an her şey normal görünmektedir. Fakat bir önceki gün gördüğümüz manzaraya sebep olanlar da ihmallerinin bulunması durumunda bunun sonuçlarına katlanmalıdır ve gerekli girişimler yapılacaktır. Bugünden sonra da düzenli aralıklarla barınağa ziyaretlerimiz devam edecek, sürecin takipçisi olacağız."

Aç kalan köpeklerin birbirini yediği iddialarıyla ilgili sosyal medyada yayınlanan görüntülerin ardından Kütahya Belediyesi de soruşturma başlatmıştı.

Kaynak:Haber Kaynağı

Etiketler :
HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,çok uzun ve ilgili içerikle alakasız,
Türkçe karakter kullanılmayan yorumlar onaylanmamaktadır.