1. HABERLER

  2. TÜRKİYE

  3. Başbakan Yardımcısı Bozdağ Yozgat'ta
Başbakan Yardımcısı Bozdağ Yozgat'ta

Başbakan Yardımcısı Bozdağ Yozgat'ta

Bozdağ: (5)"Emin olun pek çok ülke, istihbarat örgütü, yabancı medya ve çevre ile terör örgütlerinin, Türkiye'nin 2019 seçiminde, Cumhurbaşkanımızın yeniden seçilmemesi için bir ittifak içerisinde olduklarını şimdiden görüyoruz"- "Türkiye'nin ekonomisi bo

A+A-

YOZGAT (AA) - Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ, "Emin olun pek çok ülke, istihbarat örgütü, yabancı medya ve çevre ile terör örgütlerinin, Türkiye'nin 2019 seçiminde, Cumhurbaşkanımızın yeniden seçilmemesi için bir ittifak içerisinde olduklarını şimdiden görüyoruz." dedi.

Bozdağ, Yozgat Belediyesi Büyük Sinema Kültür ve Sanat Merkezi'nde düzenlenen İl Danışma Meclis Toplantısı'nda yaptığı konuşmada, Türkiye'nin iyi yönetilmesi, sorunlarının etkin ve kararlı bir şekilde çözülmesi ve bunu yapabilecek kadroların iş başında olmasının, son derece önemli olduğunu söyledi.

Ankara'da 16 yıldır milletin duası ve desteğiyle güçlü bir siyasi iktidarın olduğunu vurgulayan Bozdağ, şöyle devam etti:

"Cumhurbaşkanımızın başkanlığında, gerçekten ülke yönetiminde tecrübeli bir kadro Türkiye'yi yönetiyor. Halk, sandıkta güçlü siyasi iktidarı kurduğu için Türkiye, yaşanan pek çok olumsuzluğun içerisinden her zaman güçlenerek çıkmasını başardı. Ekonomimize dönük olumsuz algılar oluşturmaya çalışma gayretleri hiçbir zaman bitmedi. Ama görüyorsunuz; Türkiye'nin ekonomisi her türlü olumsuz çalışmaya rağmen dimdik ayaktadır. Türkiye'nin ekonomisi bozulsun diye, kredi derecelendirme kuruluşları, objektifliğini bir tarafa bırakıp, adeta siyasal birer kılıç gibi kendilerini kullandırdılar ve Türkiye'nin kalbine birer hançer sokarcasına, haksız yere Türkiye'nin notlarını kırdılar. Siyasi ve taraf gibi davrandılar. İstediler ki Türkiye'nin ekonomisi çöksün. Dış dünya ve içerideki aktörler, buna bakıp Türkiye'nin ekonomisi kötüye gidiyor algısı yaptılar. Başardılar mı, başaramadılar. Son 5 yıl içerisinde Türkiye'nin içerisinde ve dışarısında yaşadığı ve şahit olduğu hadiseler, dünyanın en güçlü ülkelerinden birinin başına gelmiş olsaydı, emin olun Türkiye kadar dirençli olamazdı. Hamdolsun bütün bunlar bizim ekonomimizi yıpratmaya, çökertmeye yetmedi, bundan sonra da Allah'ın izniyle yetmeyecektir."

Bozdağ, Türkiye'nin her alanda büyümeye, gelişmeye, değişmeye devam edeceğini ve Türkiye'nin yarınlarının, bugünlerden daha iyi olacağını belirtti.

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan ile Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz'ın, yarın Yozgat'ta olacaklarını aktaran Bozdağ, "Hep birlikte yüksek hızlı trenin ilk rayını döşeyeceğiz. Şimdiden hayırlı uğurlu olsun. Bunlar bizim icraatlarımızdan sadece bazıları." diye konuştu.


- "Bu millet, birini sevdi mi adam gibi sever"

Bozdağ, bugün Türkiye'de, gecesini gündüzüne katan, alın teri ve akıl terini birleştiren ve milletin her alanda güçlenmesi için katkı yapan bir siyasal kadronun iş başında olduğunu dile getirdi.

Bu siyasal kadroyu iş başından indirmek için de çok büyük gayret ve çabaların olduğuna dikkati çeken Bozdağ, şöyle devam etti:

"Siz zannetmeyin ki; 2019 seçimlerinde Cumhurbaşkanımızın, Cumhurbaşkanı seçilmesini engellemek için, sadece ana muhalefet partisinin ilkesiz siyaseti ve bir araya gelenler uğraş verecek. Emin olun, pek çok ülke, istihbarat örgütü, yabancı medya ve çevre ile terör örgütlerinin, Türkiye'nin 2019 seçiminde Cumhurbaşkanımızın yeniden seçilmemesi için bir ittifak içerisinde olduklarını şimdiden görüyoruz. İstemiyorlar. Yerli ve milli duran, milleti ve devletinin hukuku söz konusu olunca, bir dünyayı karşısına almakta tereddüt etmeyen, yiğitçe davranan bir Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ı istemiyorlar. Cumhurbaşkanımızı itibarsızlaştırmak için onca saldırı yaptılar, başaramadılar. Bundan sonra da yapacaklar. Ben buradan onlara sesleniyorum. Boş yere uğraşmayın. Bu millet, birini sevdi mi adam gibi sever. Birine değer verdi mi adam gibi değer verir."


- "Devekuşu gibi kafayı gömmüşler"

Bozdağ, 2019'un, milletin sevdasını daha güçlü bir şekilde göstereceği yeni bir dönemin başlangıcı olacağını vurgulayarak, sözlerini şöyle tamamladı:

"Türkiye, 2019'da yeni bir yüzyıla giriyor. 1919'da Atatürk'ün Samsun'a çıkışıyla yeni bir yüzyılın kapısı aralandı ve yeni bir dönem başladı. Aradan geçen yüz yıl sonra Türkiye, hükümet sistemini değiştirerek, 21. yüzyılın başlangıcında, cumhurbaşkanlığı hükümet sistemiyle yeni bir dönemin kapısını aralayacak. Şimdi bu kapıyı kapatmak için el birliği yapıyorlar. Yeni dönemden korkuyorlar. Onlar bunu istemiyorlar. Çünkü yeni dönem kapıları tamamen bunlara kapalı. 2019'da sistemden vazgeçmeyi, eski sisteme dönmeyi, bu sistemi yeniden referanduma götürmenin kendilerince hesabını, kitabını yapıyorlar. Atı alan Üsküdar'ı geçti. Sistem değişti. Bu millet, bu sistemin Türkiye'ye yeterli olmadığına, yeni sistemin Türkiye için daha doğru olduğuna karar verdi. Devekuşu gibi kafayı gömmüşler. Her şey ortada. Sistem değişti ve yeni bir dönem başladı."

(Bitti)

HABERE YORUM KAT