1. HABERLER

  2. TÜRKİYE

  3. Başbakan Yıldırım: Hiç Kimse Türkiye'yi Medeniyet Yolculuğundan Geri Çeviremez
Başbakan Yıldırım: Hiç Kimse Türkiye'yi Medeniyet Yolculuğundan Geri Çeviremez

Başbakan Yıldırım: Hiç Kimse Türkiye'yi Medeniyet Yolculuğundan Geri Çeviremez

Başbakan Yıldırım, "Hiç kimse, içeride, dışarıda hiçbir şer odağı Türkiye'yi çıktığı bu medeniyet yolculuğundan asla geri çeviremez, buna gücü yetmez." dedi

A+A-

İSTANBUL (AA) - Başbakan Binali Yıldırım, Gebze ilçesindeki sokak iftarında vatandaşlarla bir araya geldi.

İftar buluşması sebebiyle vatandaşlarla buluştuğunda büyük bir bahtiyarlık duyduğunu vurgulayan Yıldırım, "Bizleri ramazanın bin aydan daha hayırlı olan Kadir Gecesi'ne ulaştıran Rabbimize şükrediyoruz, hamd ediyoruz. Kadir Gecesi'nin feyzinden, rahmetinden, bereketinden ziyadesiyle faydalanmayı Cenab-ı Mevla'dan niyaz ediyoruz. Burada bulunan ve bulunmayan vatandaşlarımızın Ramazan Bayramı'nı şimdiden tebrik ediyorum." diye konuştu.

"Hiç kimsenin gücü bu milletin birliğini bozmaya yetmez"

İftar sofrasındaki kardeşlik, dayanışma ruhunun bütün Türkiye'de daim olması temennisinde bulunan Yıldırım, şöyle devam etti:

"Bu aziz millet asırlardan beri bu topraklarda birlik içerisinde, beraberlik içerisinde, kardeşçe yaşıyor. Tapu sorunu var. Hallolmasını istiyorsunuz. Tamam. Vatanı korumak, ülkenin birliğini, dirliği ayakta tutmak için bu aziz millet büyük imtihanlardan geçti. En son bildiğiniz gibi geçen sene 15 Temmuz'da büyük bir felaketin eşiğinden döndük. Millet olarak kenetlendik, bir olduk, beraber olduk, darbeci alçaklara gereken dersi verdik. Gebze, Kocaeli, Hakkari, Diyarbakır, Sinop, Hatay, Edirne, 780 bin kilometrekare vatan toprağının her köşesinde yaşayan vatandaşlarımız liderimiz, Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'ın çağrısıyla her beraber meydanlara indik. Alçaklara bu bayrağı indirtmedik, bu ezanları dindirtmedik. Allah sizden razı olsun. O alçaklar o gece bağımsızlığımıza, istikrarımıza göz diktiler. O gece bu milletin gördüğü en büyük ihanetti. Ülke olarak 7'den 70'e hepimiz saldırıya uğradık."

Yıldırım, FETÖ'nün Cumhuriyet'e ve devletin bütün kurumlarına kastettiğini vurgulayarak, FETÖ mensuplarının savaş uçakları ve tanklarla millete saldırdıklarını kaydetti.

FETÖ'cülerin yanlış hesap yaptığına dikkati çeken Yıldırım, "Bu milletin bayrak, ezan ve istiklal aşkını hesap edemediler. Hiç kimsenin gücü bu milletin birliğini bozmaya yetmez. İşte şu tablo, şu manzara bu milletin ne kadar büyük olduğunu, nasıl aziz bir millet olduğunu gösteriyor. Hiç kimse ama hiç kimse bu milletin kutlu yürüyüşünü durduramaz." dedi.

"Taş üstüne taş koyan bir iktidar olduk"

Türkiye'nin artık eski Türkiye olmadığını dile getiren Yıldırım, şöyle konuştu:

"Türkiye atılım üzerine atılım gerçekleştirdi. Bir Türkiye üç Türkiye oldu. Bundan 15 sene önce yola çıkarken Cumhurbaşkanımız ne dedi? 'Bundan sonra hiçbir şey eskisi gibi olmayacak.' 'Bu ülkeye adaletle, demokrasiyle kalkındıracağız ve geliştireceğiz' dedik. 'Adaleti, kalkınmayı, barışı, huzuru, kardeşliği hakim kılacağız.' dedik. Hamdolsun, dediklerimizi gerçekleştirdik. Laf üreten değil, icraat yapan bir iktidar olduk. Laf üstüne laf koyan değil, taş üstüne taş koyan bir iktidar olduk. Sizler istediniz bizler yaptık. 15 senede Türkiye'nin bütün şehirlerini ve bölgelerini ayağa kaldırdık. Bütün şehirleri büyütmek, daha da geliştirmek için var gücümüzle çalıştık. Bütün şehirlerimizi, Gebze'yi de müreffeh, kalkınmış ve aydınlık geleceğe taşımak için yola çıktık."

"Teröre karşı iki yüzlülük yapmadan birlikte mücadele şart"

Yıldırım, terör konusuna da değindi. Hiçbir şer odağının Türkiye'yi çıktığı medeniyet yolculuğundan alıkoyamayacağını kaydeden Yıldırım, "Birliğimizi, dirliğimizi, kardeşliğimizi, ülkemizin istikrarını hedef alan hainlere geçit yok. İhanet tezgahlarıyla terör senaryolarıyla bu ülkenin önünü kimse kesemeyecek ne FETÖ'cüler ne de bölücüler." dedi.

Terörün bütün insanlığın başının belası olduğunu, dünyada artık terörden emniyet altına kendini almış hiçbir ülkenin bulunmadığını kaydeden Yıldırım, şöyle devam etti:

"Onun için terörde 'ama' demeden 'fakat' demeden çifte standart yapmadan, iki yüzlülük yapmadan birlikte mücadele şart. Bunu her fırsatta söylüyoruz. Başka ülkeler bazen 'Efendim Türkiye'de terör var, bize ne?' dediler ne oldu? Terör onları da vurdu. Onun için birlikte mücadele edeceğiz, hep beraber çalışacağız. Çünkü terör her gün başka bir ülkede çirkin yüzünü gösteriyor, can almaya devam ediyor. Bugün terör nedeniyle huzuru kaçmayan hiçbir ülke yok. İstanbul ne kadar hedefse Londra da Paris de Berlin de aynı şekilde hedef. İstanbul ne kadar tehdit altındaysa dünyanın başka şehirleri de aynı şekilde tehdit altında. O bakımdan terörle ilgili tutumumuz açık ve net. Terörün dini olmaz. Terörün mezhebi olmaz. Terörün tek amacı var insanların huzurunu bozmak, kardeşliğini bozmak ve onları destekleyen üst akıla hizmet etmek. İnşallah ülkemizde milletimizin birliğiyle, kardeşliğiyle bu işlerin üstesinden geleceğiz ve Türkiye'nin gündeminden bu terör belasını çıkarmak için her şeyi, her türlü tedbiri almaya devam edeceğiz. İster sınırlarımız içinde olsun ister sınırlarımız dışında olsun bunlar neredeyse ısrarla takip edip sonuç alıncaya kadar bu mücadeleyi sürdüreceğiz."

HABERE YORUM KAT