1. HABERLER

  2. TÜRKİYE

  3. Başkan Yaşar Çerkez Dernekleri Federasyonunda Konuştu
Başkan Yaşar Çerkez Dernekleri Federasyonunda Konuştu

Başkan Yaşar Çerkez Dernekleri Federasyonunda Konuştu

ANKARA (AA) - Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar, "Çerkesler hem asli vatandaşlarımızdır hem de zenginliğimizdir." dedi.Belediyeden yapılan yazılı...

A+A-

ANKARA (AA) - Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar, "Çerkesler hem asli vatandaşlarımızdır hem de zenginliğimizdir." dedi.

Belediyeden yapılan yazılı açıklamaya göre, Başkan Yaşar, Kafkas Dernekleri Federasyonu'nun (KAFFED) 8. Olağan Genel Kurulu'na katıldı.

Tes-İş Sendikası Konferans Salonundaki genel kurulda konuşan Yaşar, Çerkezlerin bu vatanın bu toprakların ayrılmaz bir parçası olduğunu belirtti.

Çerkezlerin, Türkiye Cumhuriyetinin asli mensupları olduğunu dile getiren Yaşar, "Çerkezler, Kurtuluş Savaşı'nda Gazi Mustafa Kemal Atatürk'e büyük destek olmuşlardır. Çerkezler hem asli vatandaşlarımız hem de zenginliğimizdir." ifadelerini kullandı.

KAFFED Başkanı Yaşar Arslankaya da her toplum gibi Çerkezlerin de kendi kimliğini koruma, dilini, kültürünü yaşama ve yaşatma hakkı bulunduğunu aktardı.

Konuşmaların ardından tek liste ile gidilen seçimde, Yaşar Arslankaya güven tazeleyerek yeniden federasyon başkanlığına seçildi.

HABERE YORUM KAT