1. HABERLER

  2. SPOR

  3. Basketbol: Thy Avrupa Ligi
Basketbol: Thy Avrupa Ligi

Basketbol: Thy Avrupa Ligi

- Ligde 23. hafta maçları yapılırken liderliğini sürdüren CSKA Moskova, play-off turuna yükselmeyi garantiledi- Fenerbahçe Doğuş'un AX Armani Exchange Olimpia Milan'ı yendiği haftada Anadolu Efes, Zalgiris'e mağlup oldu

A+A-


İSTANBUL (AA) - Basketbol THY Avrupa Ligi'nde 23. hafta maçlarının ardından Rus ekibi CSKA Moskova play-off turuna yükselmeye garantileyen ilk takım oldu.

Haftaya lider giren CSKA Moskova, sahasında İspanya'nın Baskonia takımını konuk etti. Müsabakayı 93-86 kazanan Rus ekibi, 18 galibiyete ulaşarak bitime 7 hafta kala play-off turuna yükselmeyi garantiledi.

THY Avrupa Ligi'nin son şampiyonu Fenerbahçe Doğuş, İtalya'nın AX Armani Exchange Olimpia Milan takımı sahasında ağırladı. Sarı-lacivertli ekip, müsabakayı 89-70 kazandı ve bu sezonki 16. galibiyetini aldı.

Organizasyonda bu sezon istediği sonuçları alamayan Anadolu Efes ise sahasında konuk ettiği Litvanya'nın Zalgiris ekibine 86-70 yenildi. Ligdeki 17. kez yenilen lacivert-beyazlı ekip, son sırada kaldı.


- Sonuçlar


CSKA Moskova (Rusya) - Baskonia (İspanya): 93-86

Fenerbahçe Doğuş - AX Armani Exchange Olimpia Milan (İtalya): 89-70

Olympiakos (Yunanistan) - Valencia (İspanya): 80-70

Unicaja Malaga (İspanya) - Maccabi FOX (İsrail): 83-69

Khimki (Rusya) - Panathinaikos Superfoods (Yunanistan): 78-61

Anadolu Efes - Zalgiris (Litvanya): 70-86

Brose Bamberg (Almanya) - Kızılyıldız MTS (Sırbistan): 86-62

Barcelona Lassa (İspanya) - Real Madrid (İspanya): 74-101


- Puan durumu


THY Avrupa Ligi'nde 23. hafta sonrasında oluşan puan durumu şöyle:

TakımMaçGalibiyetMağlubiyetAttığıYediğiAverajPuan
1. CKSA Moskova231852056182922741
2. Olympiakos23167172316853839
3. Fenerbahçe Doğuş231671808168312539
4. Real Madrid231491949179515437
5. Zalgiris23149186218402237
6. Khimki23149178617662037
7. Panathinaikos Superfoods2314917691760937
8. Maccabi FOX23121118781929-5135
9. Baskonia231013188418562833
10. Unicaja Malaga23101317761823-4733
11. Brose Bamberg2391417361814-7832
12. Kızılyıldız MTS2391417991916-11732
13. Valencia2381517571827-7031
14. AX Armani Exchange Olimpia Milan2371618431966-12330
15. Barcelona Lassa2371618471851-430
16. Anadolu Efes2361717781911-13329


HABERE YORUM KAT