1. HABERLER

  2. TÜRKİYE

  3. Bitlis'te 5 Metre Karla Mücadele
Bitlis'te 5 Metre Karla Mücadele

Bitlis'te 5 Metre Karla Mücadele

Bitlis'te ekipler, kar ve tipiden kapanan, kar kalınlığının yer yer 5 metreyi bulduğu köy yollarında zorlu bir mücadele yürütüyor- İl Özel İdaresi Merkez Şantiye Şefi Nail Aşit:- "Karla mücadelede yaklaşık 70 araç, 90 personelle gece gündüz çalışıyoruz"

A+A-

BİTLİS (AA) - Bitlis'te ekipler, kar ve tipiden kapanan köy yollarını zorlu bir mücadelenin ardından ulaşıma açıyor.

İl Özel İdaresi ekipleri vatandaşların mağdur olmaması için, kar kalınlığının yer yer 5 metreyi bulduğu köy yollarında çalışma gerçekleştiriyor.

Merkeze bağlı Yücebaş köyünde çıkan elektrik arızasını onarmak için yola çıkan ancak kar nedeniyle ilerlemeyen VEDAŞ ekipleri, durumu İl Özel İdaresine bildirdi.

İhbar üzerine karla mücadele ekipleri, yoğun bir çalışmanın ardından yolun bir bölümünü ulaşıma açtı.

İl Özel İdaresi Merkez Şantiye Şefi Nail Aşit, gazetecilere yaptığı açıklamada, sabah saatlerinde VEDAŞ'tan yapılan ihbar üzerine köy yolunu ulaşıma açmak için çalışma başlattıklarını söyledi.

Yol açıldıktan sonra VEDAŞ ekiplerinin arızayı gidereceklerini anlatan Aşit, şöyle konuştu:

"Burada yaklaşık 5 metre karla mücadele ediyoruz. Ekiplerimiz sabahın erken saatlerinde çalışmaya başladı. Ancak bir kilometre yol açabildiler. Karla mücadelede yaklaşık 70 araç, 90 personelle gece gündüz çalışıyoruz. Burası Bitlis'in en fazla kar alan bölgesi. İnşallah yarın akşam kadar yolu açacaklar. 3 kilometrelik yolu yaklaşık 48 saatte ancak açabiliyoruz. Çok fazla kar var."

HABERE YORUM KAT