1. HABERLER

  2. EKONOMİ

  3. 'Booking.com'un Faaliyetlerine Devam Etmesi Bekleniyor'
'Booking.com'un Faaliyetlerine Devam Etmesi Bekleniyor'

'Booking.com'un Faaliyetlerine Devam Etmesi Bekleniyor'

Kültür ve Turizm Bakanlığı Tanıtma Genel Müdür Yardımcısı Temurci, "Ekonomi Bakanı Zeybekci'nin yürüttüğü görüşmeler sonrasında şirketin faaliyetlerine tekrar devam etmesi bekleniyor." dedi

A+A-

MOSKOVA (AA) - EMRE GÜRKAN ABAY - Kültür ve Turizm Bakanlığı Tanıtma Genel Müdür Yardımcısı Ahmet Temurci, Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci’nin Booking.com konusuyla ilgili yürüttüğü görüşmeler sonrasında şirketin faaliyetlerine tekrar devam etmesinin beklendiğini bildirdi.

Ahmet Temurci, Booking.com'un Türkiye'deki faaliyetlerinin durdurulmasına ilişkin AA muhabirine yaptığı açıklamada, yargının Booking.com’dan istediği bazı yükümlülükler bulunduğunu ifade etti.

Temurci, "Sanıyorum istişareler sonrasında teknik, mali konularla ve vergisel belirli düzenlemeler yapılacak. Booking.com, bunları yerine getirdikten sonra faaliyetlerine devam edecektir." dedi.

Temurci, Ekonomi Bakanı Zeybekci’nin Booking.com konusuyla ilgili yürüttüğü görüşmeler sonrasında şirketin faaliyetlerine tekrar devam etmesinin beklendiğini bildirdi.

"Böyle bir platformu kaybetmemek gerekir"

Türkiye Otelciler Federasyonu (TÜROFED) Başkanı Osman Ayık da Booking.com’un, müşteriye ulaşılması noktasında kullanılan önemli platformlardan biri olduğunu ifade ederek, platform üzerinde Türkiye'deki 13 bini aşkın işletmenin pazarlamasının yapıldığını, böyle bir platformu kaybetmemek, böyle bir platformla iş birliği içerisinde olmak gerektiğini söyledi.

Ayık, dünyanın genel anlamda da online satış sistemi istikametinde ilerlediğini belirterek, "Online satışlar, dünyadaki toplam turizm hareketinde 3'te bire yaklaşan bir paya sahip. Dolayısıyla Booking.com'la ilgili bazı sıkıntılar varsa, vergisel boyutta veya başka bir şekilde, bunları mutlaka çözmek lazım." diye konuştu.

HABERE YORUM KAT