1. HABERLER

  2. EKONOMİ

  3. Borsa Şirketlerinin Piyasa Değeri
Borsa Şirketlerinin Piyasa Değeri

Borsa Şirketlerinin Piyasa Değeri

İSTANBUL (AA) - Borsa İstanbul'daki şirketlerin toplam piyasa değeri, sürekli müzayedeye ara verilen saat 13.00 itibarıyla 827 milyar lira oldu.BIST 100 endeksine...

A+A-

İSTANBUL (AA) - Borsa İstanbul'daki şirketlerin toplam piyasa değeri, sürekli müzayedeye ara verilen saat 13.00 itibarıyla 827 milyar lira oldu.

BIST 100 endeksine dahil ve piyasa değeri açısından en büyük 20 şirketin piyasa değeri ile piyasa değeri/defter değeri oranları şöyle:

Piyasa değeri ilk 20 (BIST 100)PDPD/DD
Garanti Bankası44.184.000.0001,16
Koç Holding43.084.907.8691,56
Akbank40.320.000.0001,13
İş Bankası (C)33.254.778.3000,83
Tüpraş28.347.453.4403,16
Turkcell27.874.000.0001,97
Ereğli Demir Celik26.915.000.0001,74
Aselsan26.380.000.0006,70
Türk Telekom24.500.000.0005,64
Enka İnşaat24.196.000.0001,16
Bim Mağazalar22.117.260.00011,86
Sabancı Holding21.056.968.5680,86
Yapı ve Kredi Bank.18.735.791.0340,66
T. Halk Bankası18.150.000.0000,76
Vakıflar Bankası17.475.000.0000,81
Ford Otosan16.619.097.6004,99
Arçelik16.487.768.2022,66
Tofaş Oto. Fab.15.750.000.0005,13
Türk Hava Yolları12.723.600.0000,79
Anadolu Efes12.623.684.2071,36

(Not: Tablodaki veriler, finnet2000.com'dan alınmıştır.)

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT