1. HABERLER

  2. EKONOMİ

  3. Borsa Şirketlerinin Piyasa Değeri
Borsa Şirketlerinin Piyasa Değeri

Borsa Şirketlerinin Piyasa Değeri

İSTANBUL (AA) - Borsa İstanbul'daki şirketlerin toplam piyasa değeri, sürekli müzayedeye ara verilen saat 13.00 itibarıyla yaklaşık 791 milyar lira oldu.BIST...

A+A-

İSTANBUL (AA) - Borsa İstanbul'daki şirketlerin toplam piyasa değeri, sürekli müzayedeye ara verilen saat 13.00 itibarıyla yaklaşık 791 milyar lira oldu.

BIST 100 endeksine dahil ve piyasa değeri açısından en büyük 20 şirketin piyasa değeri ile piyasa değeri/defter değeri oranları şöyle:

Piyasa değeri ilk 20 (BIST 100)PDPD/DD
Koç Holding41.182.984.3321,43
Garanti Bankası38.976.000.0000,99
Akbank35.200.000.0000,90
Turkcell31.702.000.0002,15
Ereğli Demir Çelik30.765.000.0001,87
Tüpraş30.425.932.8003,05
ASELSAN30.100.000.0006,78
İş Bankası (C)27.404.817.3000,67
Enka İnşaat26.266.000.0001,21
Bim Mağazalar22.238.700.00010,60
Sabancı Holding21.158.988.7640,83
Ford Otosan18.826.321.5005,17
Türk Telekom18.690.000.0004,02
Yapı ve Kredi Bank.17.649.028.2130,61
Türk Hava Yolları15.952.800.0000,85
Tofaş Oto. Fab.15.840.000.0004,83
Anadolu Efes14.103.947.3651,47
Vakıflar Bankası13.825.000.0000,62
Arçelik13.203.729.1262,03
Halkbank10.987.500.0000,45

(Not: Tablodaki veriler, finnet2000.com'dan alınmıştır.)

HABERE YORUM KAT