1. HABERLER

  2. EKONOMİ

  3. Borsa Şirketlerinin Piyasa Değeri
Borsa Şirketlerinin Piyasa Değeri

Borsa Şirketlerinin Piyasa Değeri

İSTANBUL (AA) - Borsa İstanbul'daki şirketlerin toplam piyasa değeri, sürekli müzayedeye ara verilen saat 13.00 itibarıyla 945 milyar lira oldu.BIST 100...

A+A-

İSTANBUL (AA) - Borsa İstanbul'daki şirketlerin toplam piyasa değeri, sürekli müzayedeye ara verilen saat 13.00 itibarıyla 945 milyar lira oldu.

BIST 100 endeksine dahil ve piyasa değeri açısından en büyük 20 şirketin piyasa değeri ile piyasa değeri/defter değeri oranları şöyle:

Piyasa değeri ilk 20 (BIST 100)PDPD/DD
Garanti Bankası50.064.000.0001,21
Koç Holding44.986.831.4071,50
Akbank43.000.000.0001,06
Ereğli Demir Çelik38.220.000.0002,05
İş Bankası (C)34.154.772.3000,79
Turkcell33.946.000.0002,26
ASELSAN31.700.000.0006,28
Tüpraş29.248.962.5602,82
Türk Hava Yolları26.013.000.0001,38
Enka İnşaat25.714.000.0001,19
Türk Telekom22.960.000.0005,04
Bim Mağazalar22.739.640.00010,84
Sabancı Holding22.056.766.4940,83
Ford Otosan22.037.148.0005,96
Yapı ve Kredi Bank.20.778.905.1380,69
Vakıflar Bankası18.100.000.0000,78
Anadolu Efes15.655.263.1541,63
Tofaş Oto. Fab.15.500.000.0004,33
Arçelik12.778.020.3571,86
Halkbank12.400.000.0000,49

(Not: Tablodaki veriler, finnet2000.com'dan alınmıştır.)

HABERE YORUM KAT