Bosna Hersek'te 41 yıl önce Hz. Meryem'in göründüğüne inanılan kentte binlerce insan toplandı

Bosna Hersek'te 41 yıl önce Hz. Meryem'in göründüğüne inanılan kentte binlerce insan toplandı

MEDJUGORJE (AA) - Bosna Hersek'te 41 yıl önce Hz. Meryem'in göründüğüne inanılan Medjugorje kentinde binlerce kişi bir araya geldi.Medjugorje'de 1981'de...

MEDJUGORJE (AA) - Bosna Hersek'te 41 yıl önce Hz. Meryem'in göründüğüne inanılan Medjugorje kentinde binlerce kişi bir araya geldi.

Medjugorje'de 1981'de altı kişinin Hz. Meryem'i gördüğünü iddia etmesi üzerine bu olay her yıl binlerce Katolik inanca sahip kişinin bir araya geldiği bir etkinlik halini aldı.

Aktivist Ivan Dodig, Medjugorje'nin büyük anlam taşıdığını ifade ederek, "Burası Katolik Kilisesi tarafından kutsal bir yer olarak ilan edilmedi ancak her yıl binlerce insan buraya hacı olmak için geliyor." dedi.

Bölge papazı Renato Galic de 40 yılı aşkın süredir insanların burada toplandığını belirterek, Ukrayna bayrakları da gördüklerini ve dünyada barışı temenni ettiklerini söyledi.

Bosna Hersek'te 24 Haziran 1981'den itibaren altı kişi altı gün boyunca Hz. Meryem'in kendilerine göründüğü iddia etti.

Yaşananları din adamlarına anlatmaları üzerine Medjugorje zamanla dünyadaki Katolikler için önemli bir toplanma yeri oldu.

Bu bağlamda, Bosna Hersek'te her yıl 25 Haziran Hz. Meryem'in insanlara göründüğü gün olarak kutlanırken, Katolik Kilisesi tarafından tanınmayan Medjugorje'yi her yıl binlerce insan ziyaret ediyor.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,çok uzun ve ilgili içerikle alakasız,
Türkçe karakter kullanılmayan yorumlar onaylanmamaktadır.