1. HABERLER

  2. TÜRKİYE

  3. Boya Sandığını 70 Yıldır Omzundan İndirmiyor
Boya Sandığını 70 Yıldır Omzundan İndirmiyor

Boya Sandığını 70 Yıldır Omzundan İndirmiyor

Ankara'nın Çubuk ilçesinde yaşayan Taşkın Dinç, 7 yaşından bu yana ayakkabı boyacılığı yaparak geçimini sağlıyor- Dinç: - "Bu meslekten kazandığım parayla çocuklarımı okuttum, hacca ve umreye gittim"

A+A-

ANKARA (AA) - HÜSEYİN YİĞİNER - Ankara'nın Çubuk ilçesinde yaşayan Taşkın Dinç, 70 yıldır yaptığı boyacılıktan kazandığı parayla evini geçindiriyor.

Omzuna 7 yaşında aldığı boya sandığını bir daha hiç bırakmayan Dinç (77), evine ekmek götürmek için Hükümet Caddesi'ne her gün sandığını kurarak hem yoldan geçenlerin hem de çeşitli kurumlarda çalışanların ayakkabılarını boyuyor.

Sempatik tavırları ve işindeki maharetiyle ilçe halkının da sevgisini kazanan Dinç, hayatın zorluklarına rağmen yüzünden tebessümü eksik etmiyor.

- "Boyacılıkla çocuklarımı okuttum, hacca ve umreye gittim"

Dinç, AA muhabirine, ailesinin ekonomik durumu iyi olmadığı için 7 yaşından bu yana çalıştığını söyledi.

İlçede herkesin kendisini "pop star kunduracısı" olarak isimlendirdiğini anlatan Dinç, şunları belirtti:

"Bu mesleği 7 yaşından beri severek yaparım. Hiçbir müşterim bugüne kadar benden şikayetçi olmadı. Evliyim ve 4 çocuğum var. 20 senedir Çubuk'ta ikamet ediyorum. Bu meslekten kazandığım parayla çocuklarımı okuttum, hacca ve umreye gittim. Daima Allah'ıma şükrederim. Her sabah 08.00'de gelirim akşam geç vakitte eve giderim."

Esnaf Mehmet Ali Cantürk, Dinç'in ilçedeki herkesi tanıdığını belirterek, "Taşkın amca ekmeğini boyacılıktan çıkartıyor. İyi bir insandır ve işini de temiz ve güzel yapıyor. Sabah gelir boya sandığını açar, esnafın ve gelen müşterinin hizmetini yapar." diye konuştu.

HABERE YORUM KAT