1. HABERLER

  2. TÜRKİYE

  3. Çankırı'da Çocuklar Şehit Eren Bülbül'ü Andı
Çankırı'da Çocuklar Şehit Eren Bülbül'ü Andı

Çankırı'da Çocuklar Şehit Eren Bülbül'ü Andı

Çankırı Belediyesi yaz dönemi Kur'an kursuna katılan yaşları 7 ile 13 arasında değişen çocuklar şehit Eren Bülbül için dua okudu

A+A-

ÇANKIRI (AA) - Çankırı Belediyesi yaz dönemi Kur'an kursuna katılan öğrenciler, dönem sonu etkinliğinde şehit Eren Bülbül'ü andı.

Belediyeden yapılan açıklamaya göre, Abdulhalik Renda Mahallesi Hanımlar Lokali'nde yaz kursları kapsamında düzenlenen Kur'an kursunu tamamlayan 120 öğrenci için veda programı düzenlendi.

Programda, kurs süresince aldıkları eğitimle ilgili sunumlar yapan çocuklar daha sonra Trabzon'un Maçka ilçesi kırsalında teröristler tarafından şehit edilen Eren Bülbül'e dualar etti.

Yaşları 7 ile 13 arasında değişen kurs öğrencileri, ellerinde taşıdıkları "İyi ki Varsın Eren" dövizleriyle şehit Eren Bülbül'ü andı.

Çankırı Belediye Başkanı İrfan Dinç, etkinlikte yaptığı konuşmada, kursu tamamlayan çocuklara başarılar diledi.

Çocukların gösterdiği hassasiyet ve maneviyatın gelecek için umut olduğunu belirten Dinç, "Vicdan sahibi atalarımızın vicdan sahibi nesli zulmün, haksızlığın ve şiddetin karşısında mücadele etmeye ve sesini duyurmaya devam edecektir." ifadesini kullandı.

HABERE YORUM KAT