1. HABERLER

  2. TÜRKİYE

  3. Chp Genel Başkan Yardımcısı Budak:
Chp Genel Başkan Yardımcısı Budak:

Chp Genel Başkan Yardımcısı Budak:

"Gelişmiş demokrasilerde, hukuk devletlerinde, herhangi bir şekilde devleti yönetenler, cumhurbaşkanları, başbakanlar, birilerine hele anamuhalefet liderine çamur atmaz, iftira atmaz, bırakın onu sıradan vatandaşa bile bunları yapmaz"

A+A-

YOZGAT (AA) - CHP Genel Başkan Yardımcısı Çetin Osman Budak, "Gelişmiş demokrasilerde, hukuk devletlerinde, herhangi bir şekilde devleti yönetenler, cumhurbaşkanları, başbakanlar, birilerine hele anamuhalefet liderine çamur atmaz, iftira atmaz, bırakın onu sıradan vatandaşa bile bunları yapmaz." dedi.

Budak, cumartesi günü Yozgat'ta düzenlenecek olan ve CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu'nun da katılacağı "Bakliyat Çalıştayı" öncesi kente geldi.

CHP İl Başkanlığında basın toplantısı düzenleyen Budak, 15 Temmuz'un üzerinden bir yıl geçtiğini fakat Türkiye'de şiddet ve gerilim dilinin terk edilmediğini belirtti.

Türkiye'nin ekonomik, sosyal sorunları yokmuş gibi kutuplaştırma ve cepheleştirme politikasının sürdürüldüğünü iddia eden Budak, "15 yıldır Adalet ve Kalkınma Partisi Türkiye’yi yönetirken ana sorunlardan kutuplaştırma politikasıyla uzaklaşıyor. Gelişmiş demokrasilerde, hukuk devletlerinde, herhangi bir şekilde devleti yönetenler, cumhurbaşkanları, başbakanlar, birilerine hele ana muhalefet liderine çamur atmaz, iftira atmaz, bırakın onu sıradan vatandaşa bile bunları yapmaz." ifadesini kullandı.

Budak, Türkiye'de hem hukuk devletinin hem de demokrasinin dibine kibrit suyunun döküldüğünü ileri sürerek, Yozgat'a gelmelerinin ana sebeplerinden birisinin de çiftçinin, köylünün, üreticinin, sanayicini, esnafın, ev kadının sorunlarını gündeme getirmek olduğunu bildirdi.

Budak, şunları kaydetti:

"Kuru fasulye, nohut, mercimek ve benzeri birçok tarım ürünü dünyanın farklı ülkelerinden ithal ediliyor. Nohut Kanada’dan, kuru fasulye Kırgızistan’dan, buğday Rusya’dan ithal ediliyor. Topraklarımız verimli, insanlarımız çalışkan fakat alın terlerinin karşılığını alamıyorlar. Son bir karar ile Bakanlar Kurulu Kararıyla tarım üzerindeki gümrük vergileri neredeyse sıfıra indirildi. Bu tam hasat zamanı yapıldı. Hasat zamanı 'gümrük vergilerini indiriyoruz' dediler, fiyatı dibe çektiler. Geçen sene bir lira olan buğdayın fiyatı şimdi 80-85 kuruş. Diğer ürünlerde de durum aynı."

HABERE YORUM KAT