1. HABERLER

  2. YEREL

  3. CHP Konya'da değişim rüzgarı
CHP Konya'da değişim rüzgarı

CHP Konya'da değişim rüzgarı

Av. K. Tarkan Büyükoktar, CHP Konya İl Başkanlığına adaylığını açıkladı. Genç bir ismin başkanlık için kolları sıvaması teşkilatları heyecanlandırırken, partililer adaylık açıklamasına yoğun ilgi gösterdi

A+A-

CHP Konya'da yaklaşan genel kurul öncesinde il başkanlığı için sürpriz bir isim adaşlığını açıkladı. Gençlik kolları ve eğitim kurulları başta olmak üzere parti çalışmalarında aktif rol üstlenen ve son olarak milletvekili adayı olan Av. K. Tarkan Büyükoktar CHP Konya İl Başkanlığına adaylığını resmen açıkladı. Genç bir ismin başkanlık için kolları sıvaması teşkilatları heyecanlandırırken, partililer adaylık açıklamasına yoğun ilgi gösterdi

CHP Konya İl Başkanlığında basın açıklaması yapan Av. K. Tarkan Büyükoktar yaklaşık üç ay sonra yapılacak il kongresinde CHP Konya İl Başkanlığına aday olduğunu duyurdu. Basın toplantısına CHP Konya il yönetim kurulu üyeleri, ilçe başkanları ve partililer katıldı.

Av. K.  Tarkan Büyükoktar 1919 ruhu ile 2019’da CHP’nin iktidarı için CHP Konya İl Başkanlığına aday olduğunu belirterek, “Cumhuriyeti kuran parti olarak cumhuriyeti kurtaracak parti olmak zorundayız. Atatürk’ün bize ve silah arkadaşlarına en azından bu mücadelenin verilmesi gibi bir borcumuzun olduğu tartışmasızdır. Şimdi genç dinamik ve mücadeleci kadrolarla çalışma zamanıdır. El ele verip CHP’yi Konya’da yeniden ayağa kaldırma zamanıdır. Şimdi partililer arasında duvar örme değil köprüler kurma zamanıdır. Parti içerisinde örgütleme zamanı değil toplum içerisine partiyi örgütleme zamanıdır" dedi.

 Büyükoktar, “1919 ruhuyla hareket ettiğimiz için Atatürk’ümüzün kurduğu partimizi Konya’da yükseltip yüceltmek adına yola çıktık. Bir kongre sürecine girdiğimiz şu günlerde yapılan anayasa değişikliği ile meclisin ve milletvekilinin ve milletvekilliğinin işlevsizleştirildiği bu dönemde asıl işin parti örgütlerine ve parti meclisine düştüğü tartışılmazdır. Bu sebeple güçlü çalışacak il ve ilçe yönetimleri ve parti meclisi oluşturulmalıdır. İşte biz bu anlayışla yola çıkıyoruz. Partimize bugüne kadar emeği geçmiş il ve ilçe başkanlarımıza ve partililerimize teşekkür ediyorum. Aday olarak çıkmayı planlayan tüm arkadaşlarıma başarılar dilerken kongreler sürecinin partimize yakışır olgunluk ve nezaket sınırları içerisinde gerçekleşmesini diliyorum. Bütün partililerle el ele omuz omuza CHP’nin iktidarında buluşmak üzere. Toplantıma katılıp destek verdiğiniz için hepinize teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.  

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT