1. HABERLER

  2. KONYASPOR

  3. Çift başlı kartal taraftarı bekliyor
Çift başlı kartal taraftarı bekliyor

Çift başlı kartal taraftarı bekliyor

Konyaspor’un simgesi çift başlı kartal heykelleştirilerek, stadın önündeki yerini aldı. Kanat açıklığı 8 metre, yüksekliği 6 metre olan çift başlı kartal, yoğun uğraşların ardından taraftarı beklemeye başladı

A+A-

Konyaspor Başkanı Hilmi Kulluk’un girişimleriyle Konya Büyükşehir Belediye Stadı simgesel bir parçasına daha kavuştu. Konyaspor’un logosu çift başlı kartal sanatsal dokunuşlarla heykelleştirilirken, devasa heykel stadın önüne konuldu. Kanat açıklığı 8, yüksekliği 6 metre olan çift başlı kartal, Selçuklu yıldızı şekilli kaidenin üzerine yerleştirilirken, kartal bir pençesiyle futbol topu tutuyor. Devasa çift başlı kartal heykeli, stadın kuzey doğu girişine yerleştirilirken, Rize maçında taraftarla buluşacak.

Spor kamuoyu çift başlı kartal heykelinin ete kemiğe bürünmesine katkıları olan isimlere tek tek teşekkür ederken, yoğun emeğin gurur verici bir sonucu olduğu görüşünde birleşti. Heykel için birçok isim yoğun mesai verirken, projenin fikir babası Atiker Konyaspor Başkanı Hilmi Kulluk’a, Konyaspor yönetim kuruluna, Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay’a, Selçuklu Belediye Başkanı Ahmet Pekyatırmacı’ya fikrin ortaya çıkmasında yoğun emek veren Tam Güney İnşaat Mustafa ve Gamze Fedai’ye, Atölye 74 Heykeltraşlar Abdullah Ünal, Figen Demir, Abdullah Bayru’ya, statik anlamda proje sorumlusu inşaat mühendisi Mehmet Kadir Topak’a, Konya Teknik Üniversitesi Mühendislik ve Doğa Bilimleri Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ferruh Yıldız’a, teknik danışman ve proje koordinatörü İnşaat Mühendisliği Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Mehmet Kamanlı’ya, Büyükşehir Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü’ne ve inşaat mühendisi Muhammed Körpe’ye, Işık Bakır Aş. Ali Kemal Işıkçeviren’e, Konyaspor finans danışmanı Mehmet Bektaş’a verdikleri emeklerden dolayı teşekkür edildi.

 

kartalllllllllllllllllllllllllll.jpg

HABERE YORUM KAT