CİNNET MEVSİMİ

Kan kokan 3. sayfa haberlerinde, Adana başı çeker ve Samsun arkasından gelirdi. Anlaşılan Konya da bu kategoride liderliği gözüne kestirmiş.

Bir bakıyorsunuz çocuk kavgası cinayetle bitiyor; bir bakıyorsunuz kadın kocasını kalbinden bıçaklıyor. Vah, tüh diye üzülürken haberler ardı ardına geliyor. İki kardeş bıçaklanıyor. Çocuğuyla parkta birileri ile görüşüp ardından tartışan adam, bacağından bıçaklanıyor ve çok geçmeden kan kaybından ölüyor. Mesele neyse, can alacak kadar önemli.

3. sayfanın gedikli haberlerinin “fuhuş” başlıklı olanlarında da atağa kalkıyor Konya. Çarşı -pazar kadın eti satanlarla, kaçak kesim yapan hovardaların işgaline uğramış. Pazarlık var, satış var.

Hap tüccarları da sıralamada yer bulma çabasındalar. Çekirdek-leblebi satar gibi tüccarlığa soyunmuşlar. Allah’tan Konya Emniyet var. Terörle mücadele birinci sıradaysa, uyuşturucu ile mücadele ikinci sıranın altına düşmüyor. Hatta bazen liderliğin ikisi arasında yer değiştirdiği de oluyor. Ne diyelim önce Allah’a, sonra Emniyet güçlerimize emanetiz vesselam.

3. sayfa dedik ya; ibreyi sona dayayıp en öne geçmek için selektör yapanı unutacak değiliz. Evet, savulun TRAFİK CANAVARI geliyor; hem de makas ata ata.

Havanın sıcaklığımı dengemizi bozuyor, yoksa hepimizin mi çok acele işleri var? Tamam arabalar teknik donanım olarak en üst düzeyde ama ayağımızı gazdan çekip frene basana kadar geçen süre için Azrail’le anlaşmamız mı var?

Bilmiyorum ama sanırım Türkiye’de sadece Konya’da karşılaşacağınız bir trafik levhamız var. Dönel kavşağa yaklaşım istikametinde DUR-YOL VER diye açık açık yazmak gereği doğmuş. Duran var mı? Yok. Yol vereni hiç arama zaten.

Bir dönem ben de kızıyordum EGS uygulamasına, ama derhal en katı şekilde uygulanmalı. Çevre yollarımız Formula 1 pistine dönmüş vaziyette.

Şimdi siz “ellere verir talkını, kendi yutar salkımı” atasözünden yola çıkıp, beni de sorgulamak istersiniz; eminim. Şu kadarını söyleyeyim, UTANIYORUM. Arabamda bir kamera sistemi olsa günlük en az bir trafik cezası öderim. Ama sözüm söz, 3 Temmuz itibariyle trafikte SIFIR HATA için çaba ve dikkat göstereceğim. Bu sözümü tutmazsam, posta kutum ceza makbuzları ile dolsun.

Siz de kendinize bir söz vermeye var mısınız?

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,çok uzun ve ilgili içerikle alakasız,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.