1. HABERLER

  2. SPOR

  3. 'Cumhurbaşkanlığı Bisiklet Turu yurt dışına açılan bir marka'
'Cumhurbaşkanlığı Bisiklet Turu yurt dışına açılan bir marka'

'Cumhurbaşkanlığı Bisiklet Turu yurt dışına açılan bir marka'

Türkiye Bisiklet Federasyonu Başkanı Müftüoğlu, "Cumhurbaşkanlığı Bisiklet Turu yurt dışına açılan bir marka. Cumhurbaşkanlığı Bisiklet Turu markası farklı bir boyuta gidiyor." dedi

A+A-

MUĞLA (AA) - Türkiye Bisiklet Federasyonu Başkanı Emin Müftüoğlu, Cumhurbaşkanlığı Bisiklet Turu'nun ülkenin tanıtımına önemli bir katkı sağladığını belirtti.

AA muhabirine yaptığı açıklamada, bu yıl 52'ncisi düzenlenen Cumhurbaşkanlığı Bisiklet Turu'na yeni parkurların eklendiğini hatırlatan Müftüoğlu, sporcuların özellikle Kapadokya etabından çok etkilendiğini ifade ederek, "Kapadokya etabı çok güzel bir etap. Sporcular 'Burada dünya şampiyonası yapılır, çok güzel bir parkur' dediler. Seydişehir-Alanya, yokuşu ve inişi ile çok güzel bir parkur oldu." diye konuştu.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın bisiklete binerek ülkedeki bisiklet algısını değiştirdiğini anlatan Müftüoğlu, şunları söyledi: "Sağlık Bakanlığı 1 milyon bisiklet dağıtıyor. Onun da startını Cumhurbaşkanımız verdi. Geçen yılki basın turunda 'Ülkede daha çok bisiklet yolları yapılmalı' demişti. Sağlık Bakanlığı da ne kadar bisiklet yolu yapılırsa o kadar çok bisiklet vereceğini söylemişti. Çok önemli ve ülkedeki hareketliliği sağlayacak bir proje. Eskiden 500 kişiden sporcu seçerken şimdi 5 bin kişiden, 10 bin kişiden sporcu seçeceksiniz. Bunlar sportif anlamda önemli katkı sağlayacak. Bunun getirisi de sporcu, sağlık ve tanıtım anlamında ülkenin vizyonunu farklı bir boyuta getirecek."

Cumhurbaşkanlığı Bisiklet Turu'nun Türkiye'nin bir markası olduğunu belirten Müftüoğlu, "Bu tur yurt dışına açılan bir marka. Cumhurbaşkanlığı Bisiklet Turu markası farklı bir boyuta gidiyor. Tur, ülkedeki sağlık, ulaşım ve sporun tanıtımını dünyaya farklı bir şekilde yapmaya başladı. Bu işte emeği geçen herkese, bisiklet ailesi adına teşekkür ediyorum." dedi.

Etiketler :

HABERE YORUM KAT