1. HABERLER

  2. SPOR

  3. Derbi yasağı kalktı mı?
Derbi yasağı kalktı mı?

Derbi yasağı kalktı mı?

Beşiktaş taraftarı, Galatasaray derbisini TT Arena'da izleyebilecek mi?

A+A-

İl Spor Güvenlik Kurulu, hafta sonundaki Galatasaray - Beşiktaş maçı öncesi yaptığı toplantıda deplasman yasağının kalkmasını gündemine aldı. Kurul üyeleri aralarında deplasman yasağı olan Galatasaray, Fenerbahçe ve Beşiktaş kulüplerinin uzlaşmalarını istedi. Uzlaşma sağlandığı takdirde yasağın hemen kaldırılabileceği bilgisi verildi.

Kulüp temsilcileri yönetimleri ile görüşmek için süre istedi. Beşiktaş kanadı hızlı bir geri dönüş yaparak deplasman yasağının bugün itibari ile kalkmasına onay verdi.

En sert tepki ise Fenerbahçe cephesinden geldi. Sarı-Lacivertliler, şampiyonluk yarışı verdikleri Beşiktaş'ın, ezeli rakibi Galatasaray'a konuk olacağı derbi arifesinde alınacak bu yöndeki bir kararın karşısında şiddetle duracaklarını kurula iletti.

Galatasaray ise ılımlı bir tavır sergiledi. Sosyal medya hesaplarından hafta sonundaki derbi için Türk Telekom Arena'ya Beşiktaş taraftarının alınmayacağını duyuran Sarı-Kırmızılılar, önümüzdeki sezon için yasağın kaldırılması fikrinin masaya konmasını istedi.

İl Spor Güvenlik Kurulu ise yasağın başladığı ilk günden bu yana sergilediği tavırı tekrarladı. Kulüpler arasında uzlaşma olmaması halinde yasağın devam edeceğini duyuran kurul üyeleri, önümüzdeki sezon deplasman yasağı kuralının kaldırılması için kulüp temsilcileri ile sezon öncesinde geniş katılımlı bir toplantı yapılması kararı aldı.

Kaynak: FANATİK

HABERE YORUM KAT