1. HABERLER

  2. TÜRKİYE

  3. Dersi Müzede İşlediler
Dersi Müzede İşlediler

Dersi Müzede İşlediler

Samsun Milli Eğitim Müdürlüğünce hazırlanan "Müzede Bir Gün" projesi kapsamında, 4 bin öğrenci müzede eğitim görmeye başladı

A+A-

SAMSUN (AA) - Samsun Milli Eğitim Müdürlüğünce hazırlanan "Müzede Bir Gün" projesi kapsamında, 4 bin öğrenci müzede eğitim görmeye başladı.

Milli Eğitim Müdürlüğünce hazırlanan proje çerçevesinde küçük öğrenciler, Kent Müzesi, Şeyh Sadi Tekkesi Kuva-i Milliye Ruhu Külliyesi'nde bir günlük ders görmeye başladı.

Samsun Milli Eğitim Müdürü Coşkun Esen, basın mensuplarına yaptığı açıklamada, ilkokul 4'üncü sınıf öğrencilerine yönelik hazırladıkları projede, kentte eğitim gören 4 bin öğrencinin bir gününü müzede geçireceğini söyledi.

Öğrencilerin hem müze hem de kent kültürünü öğrenmesini amaçladıkları kaydeden Esen, "Öğretmenler eşliğinde olacak eğitimde çeşitli etkinlikler de yapılacak. Projeye 17 ilçeden 159 sınıf, 4 bin öğrenci ve 318 öğretmen katılıyor." dedi.

Proje kapsamında İlkadım Muzaffer Barışyurt İlkokulu öğrencileri, tarihçi Nafiye Okan eşliğinde Kent Müzesi'ni gezdi.

Müzedeki eğitimin ardından en çok bilgiyi edinen öğrenciye Kent Müzesi yönetimi tarafından hediye verildi. Proje sayesinde öğrenciler hem eğitici hem de eğlenceli zaman geçirdi.

HABERE YORUM KAT