1. HABERLER

  2. TÜRKİYE

  3. Diyanet İşleri Başkanı Görmez Hafızlık Öğrencileriyle İftarda Buluştu
Diyanet İşleri Başkanı Görmez Hafızlık Öğrencileriyle İftarda Buluştu

Diyanet İşleri Başkanı Görmez Hafızlık Öğrencileriyle İftarda Buluştu

Prof. Dr. Görmez:-''Başka bir medeniyette bu güzellikleri yaşamak mümkün değildir. Cenab-ı Hak bu güzellikleri bu topraklarda, vatanımızda daim eylesin''

A+A-

İSTANBUL (AA) - Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Mehmet Görmez, Nuruosmaniye Camisi’nde hafızlık öğrencileriyle iftarda buluştu.

Caminin yan tarafında bulunan Nuruosmaniye Kur'an Kursu’nun yemekhanesinde düzenlenen iftar programına Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Mehmet Görmez, İstanbul Müftüsü Prof. Dr. Hasan Kamil Yılmaz ile hafızlık eğitimi alan öğrenciler katıldı.

İftar öncesi Görmez, öğrencilerle bir süre sohbet etti, ardından birlikte iftar yaptılar.

Görmez, iftar sonrası yaptığı konuşmada, hafız öğrencilerle daha önce iftar yapma geleneği başlatanlara Allah’tan rahmet diledi.

Bugün yapılan iftara ev sahipliği yapanları tebrik ettiğini ifade eden Görmez, "Kadir Gecesinde, böyle güzel bir sofrada, bu sevgili gençlerle birlikte işçi, işveren, esnaf birlikte olmaktan bahtiyar olduğumu ifade etmek istiyorum. Allah hepinizden razı olsun. Başka bir medeniyette bu güzellikleri yaşamak mümkün değildir. Cenab-ı Hak bu güzellikleri bu topraklarda, vatanımızda daim eylesin.’’ diye konuştu.

HABERE YORUM KAT