1. HABERLER

  2. TÜRKİYE

  3. Diyarbakır Valisi Güzeloğlu:
Diyarbakır Valisi Güzeloğlu:

Diyarbakır Valisi Güzeloğlu:

"(Belediyelere yapılan görevlendirmeler) Siyasi ve ideolojik belediyecilik yapan, ihaneti her boyutta yansıtan zihniyetin yerine, insana hizmeti merkezinde tutan yönetim anlayışı var"

A+A-

DİYARBAKIR (AA) - Diyarbakır Valisi Hasan Basri Güzeloğlu, Kanun Hükmünde Kararname (KHK) kapsamında belediyelere görevlendirme yapılmasına ilişkin, "Siyasi ve ideolojik belediyecilik yapan, ihaneti her boyutta yansıtan zihniyetin yerine, insana hizmeti merkezinde tutan yönetim anlayışı var." dedi.

Vali Güzeloğlu, Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Kongre Merkezi'nde muhtarlarla düzenlenen toplantıda, Sur ilçesinin 10 bin yılı aşkın geçmişe sahip olduğunu söyledi.

Sur'un sadece Türkiye değil dünya tarihi için büyük önem taşıdığını vurgulayan Güzeloğlu, PKK'lı teröristlerin, ilçedeki tarihi geçmişi yok etmek için saldırılar gerçekleştirdiğini belirtti.

Devletin milletiyle bütünleşerek saldırıları önlediğini ifade eden Güzeloğlu, şöyle konuştu:

"Bugün Sur, ihanet sonrasında yeniden ve daha güzel şekilde ihyanın, imarın ve inşanın içindedir. Siyasi ve ideolojik belediyecilik yapan, ihaneti her boyutta yansıtan zihniyetin yerine, insana hizmeti merkezinde tutan yönetim anlayışı var. Hak edilen hizmeti her noktada en üst düzeyde insanımıza sunmak ve beklentisini karşılamak zorundayız."

Görevlendirme yapılan belediyelerin kente önemli hizmetler sunmaya gayret ettiğini anlatan Güzeloğlu, "Bu hizmet kervanı ve çabasının en önemli paydaşı siz muhtarlarımızsınız." dedi.

Toplantıya, Sur Belediye Başkan Vekili Bilal Özkan ve ilçedeki kurumların temsilcileri de katıldı.

HABERE YORUM KAT