1. HABERLER

  2. TÜRKİYE

  3. Dünyada 1 Mayıs
Dünyada 1 Mayıs

Dünyada 1 Mayıs

ABD'nin başkenti Washington'da bir araya gelen bin civarında gösterici, işçi haklarına ve Trump'ın göçmen politikalarına dikkati çeken yürüyüş yaptı- San Fransisco'daki gösteride de özellikle göçmen işçilerin haklarını savunan pankartlar açıldı

A+A-

WASHINGTON (AA) - ABD'nin başkenti Washington'da işçi haklarına ve ABD Başkanı Donald Trump'ın göçmen politikalarına dikkati çeken yürüyüş gerçekleştirdi.

Washington'daki Malcolm X Parkı'ndan Freedom Plaza'ya kadar ellerinde pankartlarla yürüyen göstericiler, ABD'de "May Day" olarak bilinen günde işçi haklarına vurgu yaptı.

Bin civarında göstericinin katıldığı yürüyüş esnasında ağırlıklı olarak Trump'ın yasa dışı göçmenlerin ülkeden gönderilmesiyle ilgili politikalarını eleştiren sloganlar atıldı.

Latin Amerikalı göstericilerin ilgi gösterdiği yürüyüşte "Grev", "Göçmen politikalarını sınır dışı edin, göçmenler kalsın" ve "Göçmenler Amerika'yı büyük yapar" gibi pankartlar kullanıldı.

Polisin güvenlik tedbirleri altında gerçekleştirilen yürüyüş olaysız sona erdi.

- San Francisco'da 1 Mayıs

ABD'nin California eyaletindeki San Francisco kentinde de binlerce kişi, Justin Herman Plaza önünde toplandı.

Kutlama ve konuşmaların ardından kalabalık, San Francisco belediyesine doğru yürüyüşe geçti. Yürüyüşe katılanlar, Trump'ın bazı politikalarını eleştiren dövizler taşıdılar.

Özellikle göçmen çalışanların haklarını savunan kalabalık, birçok ülkenin dev boyuttaki bayraklarını taşıdı.

Çoğu iş yerlerinin kapalı olduğu dikkati çekerken, yürüyüş ve kutlamaların ardından kalabalık sessizce dağıldı.

HABERE YORUM KAT