1. HABERLER

  2. SPOR

  3. Edirne Fenerbahçe Evi'nin Temeli Atıldı
Edirne Fenerbahçe Evi'nin Temeli Atıldı

Edirne Fenerbahçe Evi'nin Temeli Atıldı

- Fenerbahçe Kulübü Başkanı Yıldırım:"Fenerbahçe bir markadır. Marka değerini iyi biliyoruz. Edirne de Türkiye'nin Osmanlı'dan beri gelen büyük bir şehridir. İkisinin burada bir yerde birleşmesi, bizim geleceğe umutla bakmamızı sağlayacak"

A+A-


EDİRNE (AA) - Fenerbahçe Kulübü tarafından Edirne-Havsa kara yolu üzerinde yapılması planlanan "Fenerbahçe Evi"nin temeli, düzenlenen törenle atıldı.

Temel atma törenine Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan ile Fenerbahçe Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım'ın yanı sıra Silivri Belediye Başkanı Özcan Işıklar, Süloğlu Belediye Başkanı Mehmet Ormankıran, Havsa Belediye Başkanı Oğuz Tekin, Uzunköprü Belediye Başkanı Enis İşbilen, Fenerbahçe Kulübü Asbaşkanı Şekip Mosturoğlu, Edirne Fenerbahçeliler Derneği Başkanı Cavit Alamut, dernek üyeleri ve taraftarlar katıldı.

Aziz Yıldırım, törende yaptığı konuşmada, "Hedef 1 Milyon Üye" projesindeki sözün başlangıç noktasının Edirne olduğunu söyledi.

Türkiye'nin bütün şehirlerinde, tüm vatan toprağında Fenerbahçe Evi yapacaklarına dair "Hedef 1 Milyon Üye" projesine başlarken söz verdiklerini belirten Yıldırım, tesisi Mayıs 2018'de açmayı öngördüklerini ifade etti.

Fenerbahçe'nin "halk takımı" olması için aşkla çalıştıklarını anlatan Yıldırım, "Cumhuriyet, halktır. '1 Milyon Üye' projesiyle kulübe halkı getirerek, kulübün içerisine sokarak, demokrasiyi yaşatarak, kulübün büyümesini sağlamak istiyoruz. Bunda da sosyal yönden bugün burada başlangıcını yaptığımız Fenerbahçe Evi ile de destek olmak istiyoruz. Hayırlı olsun diyorum. Edirne'ye katkısı olacaktır. Fenerbahçe bir markadır. Marka değerini iyi biliyoruz. Edirne de Türkiye'nin Osmanlı'dan beri gelen büyük bir şehridir. İkisinin burada bir yerde birleşmesi, bizim geleceğe umutla bakmamızı sağlayacak. Hepinize teşekkür ediyorum. İyi ki varsınız ve Fenerbahçelisiniz." diye konuştu.

Recep Gürkan ise hem Türkiye'nin hem de gönüllerin en büyük kulübünün Fenerbahçe olduğunu belirtti.

Fenerbahçe'nin dünya çapında bir marka, Edirne için de bir katma değer olduğunu dile getiren Gürkan, şöyle devam etti:

"Edirne dışarıdan baktığınızda nüfus olarak küçük bir kent görünebilir. Ancak özgül ağırlığı çok fazla olan, çok büyük ve çok anlamlı bir kenttir Edirne. Size sadece bir rakam vereceğim. Eminim ki bir çoğunuz 'Vay be, hadi ya' diyeceksiniz. Tüm dünyada her yıl turizm trendlerini takip eden kurumlar vardır. 2016'da en çok turist çeken 100 şehir listesinde Türkiye'den dört şehir var. Hong Kong başı çekiyor, yıllık 26 milyon turistle. Bu listede İstanbul, Antalya, Artvin ve Edirne var. 2016 verileriyle o şehirde en az 24 saat kalma raporuna istinaden Edirne, 2 milyon 845 bin turistle dünyada 68'inci sırada."

Fenerbahçe'nin Edirne'ye yaptığı yatırımın bu anlamda doğru olduğunun altını çizen Gürkan, "Fenerbahçe gibi marka değerini kanıtlamış ve herkesin göz bebeği olan bir kurumun Edirne'de tesisinin olması da bu 2 milyon 845 bin turistin ya da 68. sıranın önümüzdeki yıllarda daha da yukarıya çekilmesine neden olacaktır. Sadece Edirneli Fenerbahçelilere değil, Edirne'de yaşayan, Edirneli olan ve Edirne'ye yatırım yapan her spor dalına mensup, her takıma mensup bütün Edirnelilere bir katma değer oluşturacak. Fenerbahçe 10 Kasımlarda milyonlar olup Anıtkabir'e akıyorsa, Türkiye'nin birlik ve bütünlüğü için Edirne'de de o kucaklayıcılığını, kapsayıcılığını göstermiş olacak. Bu bakımdan da değerli başkanımızla gurur duyuyoruz." ifadelerini kullandı.

Gürkan, Aziz Yıldırım'a başpehlivanlara takılan altın kemerin minyatürü ile efsane başpehlivan Kel Aliço'nun heykelciğini hediye etti. Yıldırım da Gürkan'a, isminin ve Edirne'nin plaka numarasının yazılı olduğu Fenerbahçe forması verdi.

Konuşmaların ardından tesislerin temeli atıldı ve kurban kesildi.

Edirne kent merkezine 9 kilometre uzakta, merkez ilçe İskender Mahallesi'ndeki 15 bin 500 metrekarelik arazi üzerine kurulacak Fenerbahçe Evi'nde genel amaçlı bir sosyal tesis binası, 30x15 metre ölçülerinde bir açık yüzme havuzu, birer halı saha ve tenis kortu ile otopark yer alacak.

HABERE YORUM KAT