1. HABERLER

  2. TÜRKİYE

  3. Ege'de Kuvvetli Ve Hamleli Fırtına İle Sağanak Uyarısı
Ege'de Kuvvetli Ve Hamleli Fırtına İle Sağanak Uyarısı

Ege'de Kuvvetli Ve Hamleli Fırtına İle Sağanak Uyarısı

Çanakkale, Balıkesir, İzmir ve Manisa'da yarın kuzey ve kuzeydoğudan kuvvetli ve hamleli fırtına bekleniyor- Bölge genelinde beklenen sağanak ve gök gürültülü sağanağın Aydın ve Manisa ile Balıkesir'in güney ve İzmir'in iç kesimlerinde kuvvetli olacağı ta

A+A-

İZMİR (AA) - Ege Bölgesi'nde yarın kuzey ve kuzeydoğudan kuvvetli ve hamleli fırtına ile bölge genelinde sağanak ve gök görültülü sağanak bekleniyor.

Meteoroloji 2. Bölge Müdürlüğünden yapılan açıklamada, rüzgarın yarın Çanakkale, Balıkesir, İzmir ve Manisa'da kuzey ve kuzeydoğudan kuvvetli ve hamleli olarak fırtına şeklinde eseceğinin tahmin edildiği belirtildi.

Açıklamada, muhtemel çatı uçması, ağaç ve direk devrilmesi, ulaşımda aksamalar gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması istendi.

Bölge genelinde beklenen sağanak ve gök gürültülü sağanağın Aydın, Manisa ile Balıkesir'in güney kesimleri ve İzmir'in iç kesimlerinde kuvvetli olacağının tahmin edildiği vurgulanan açıklamada, ani sel, su baskını, yıldırım, dolu yağışı, hortum riski bulunduğu ifade edildi.

HABERE YORUM KAT