1. HABERLER

  2. TÜRKİYE

  3. Eğitim Bir-sen Adıyaman Buluşması
Eğitim Bir-sen Adıyaman Buluşması

Eğitim Bir-sen Adıyaman Buluşması

Memur-Sen Genel Başkanı Yalçın:"Balfour Deklarasyonu'nun, Kudüs'ü başkent ilanı boşuna değil ve onun için milleti birleştiren ve bu coğrafyada olabilecekleri tahmin edebilen insanlar, Türkiye'de üzerine düşeni yaptı. 'Siz öldürmeyi iyi bilirsiniz' deyip '

A+A-

ADIYAMAN (AA) - Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın, "Balfour Deklarasyonu'nun, Kudüs'ü başkent ilanı boşuna değil ve onun için milleti birleştiren ve bu coğrafyada olabilecekleri tahmin edebilen insanlar, Türkiye'de üzerine düşeni yaptı. 'Siz öldürmeyi iyi bilirsiniz' deyip 'one minute' diyenler bu ülkede doğru yapıyorlar." dedi.

Adıyaman'da bir otelde düzenlenen "Eğitim Bir-Sen Adıyaman Buluşması" adlı programa katılan Yalçın, "Türkiye, coğrafyada olanları anlamakla kalmadı, Yahudi lobisinin tekerine çomak soktu. Coğrafyamızda olanı biteni bir magazin gibi göremeyiz. Bu ülkenin entelektüel kapasitesi, Eğitim Bir-Sen teşkilatıdır. Devlet denen aygıtın ruhu, burasıdır. Devlet kamu binaları değil, devlet denen şey, memurun kendisidir." diye konuştu.

"Olanı biteni anlamak, pazılın parçalarını doğru yapıştırmak ve fotoğrafı iyi görmek gerekir" ifadelerini kullanan Yalçın, şöyle devam etti:

"120 yıl öncesine gitmeden bu coğrafyada olup bitene yorum yapanlar, olayın başlangıç noktasına gitmedikleri için çok da fazla olayı tahlil edemiyorlar. Coğrafya, yeniden dizayn ediliyor. Balfour Deklarasyonu'nun, Kudüs'ü başkent ilanı boşuna değil ve onun için milleti birleştiren ve bu coğrafyada olabilecekleri tahmin edebilen insanlar, Türkiye'de üzerine düşeni yaptı. 'Siz öldürmeyi iyi bilirsiniz' deyip 'one minute' diyenler bu ülkede doğru yapıyorlar. Kudüs'ü başkent yapma hamlelerini tersine çevirenler doğu yapıyorlar. Bu coğrafya 100 yıl sonra aynı acıları yaşıyor. Dünyada kan ve gözyaşı bizim medeniyet coğrafyamızda var. Bütün dizaynlar bunun üzerine yapılıyor."

Konuşmaların ardından Eğitim Bir-Sen Adıyaman Şube Başkanı Ali Deniz, Yalçın'a tablo hediye etti.

Programa, AK Parti İstanbul Milletvekili Mehmet Metiner, Adıyaman Belediye Başkanı Hüsrev Kutlu ve sendika üyeleri katıldı.

HABERE YORUM KAT