1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Elimden Tutar Mısın?
Elimden Tutar Mısın?

Elimden Tutar Mısın?

KTO Karatay Üniversitesi Akademik Kültür Topluluğu tarafından, köy okullarında okuyan ve yeterince imkana sahip olmayan öğrencilere yönelik “Elimden Tutar Mısın?” başlıklı projesinin tanıtım toplantısı yapıldı.

A+A-

KTO Karatay Üniversitesi Akademik Kültür Topluluğu tarafından, köy okullarında okuyan ve yeterince imkana sahip olmayan, şehirdeki çocuklardan farklı büyüyen çocukların hayatlarına bir nebzede olsa dokunabilmek diğer çocuklarla eşit şartlarda eğitim almalarını sağlayabilmek amacıyla oluşturulmuş “Elimden Tutar Mısın?” başlıklı projesinin tanıtım toplantısı yapıldı.

KTO Karatay Üniversite Konferans Salonunda gerçekleşen tanıtım toplantısı Kur'an-ı Kerim tilavetiyle başladı. Ardından katılımcılara hitap eden KTO Karatay Üniversitesi Rektörü Bayram Sade, toplumsal sorumluluk projesi kapsamında emek veren öğrencilerin her zaman üniversite olarak yanında olduklarını söyledi.

SINIRSIZ MUTLULUK DUYUYORUM

KTO Karatay Üniversitesinin büyümesinin çok yönlü olduğunu belirten Rektör Sade, “Bir taraftan fiziksel alanlar, bir taraftan da topluluklarımızın yaptığı anlamlı çalışmalar her geçen gün büyüyoruz. Topluluklarımızın faaliyetleri ses getirici nitelikte. Kimisi elektrikli araç yapıyor, kimisi robotlar yapıyor, kimisi insansız hava araçları yapıyor, kimisi köy okulunu boyuyor… Bu anlamda bir rektör olarak bundan sınırsız mutluluk duyuyorum. Bu konuda gayret gösteren arkadaşlarımıza teşekkür ediyorum Akademik Kültür Topluluğumuz güzel projeyle geldiler. Projenin adı bile çok güzel ‘Elimden Tutar Mısın?’ Bu ülkenin içinde, birilerinin elinde tutacak birileri olmalı” dedi.

YAŞATMAK İSTİYORUZ

Akademik Kültür Topluluğu Kurucusu Mustafa Coplan ise, “gençlik olarak yalnızca bu ülkenin gençliği değil, aynı zamanda bizden sonra gelen nesillerin yetiştirici olduğumuzun farkındayız” diyerek sözlerine şöyle devam etti: “Önümüzdeki proje ve etkinliklerle milli kültürümüzü, öğretme adına yayabileceğimizin düşüncesindeyiz. Bu projede bizim elimizde olup da köy okullarında ve taşra ilçelerinde eğitim gören öğrencilerin elinde olmayan imkanları bir nebzede olsa onlara yaşatmak istiyoruz. Şuana kadar geçen süreçte bizleri destek olan rektörüm, rektör yardımcımıza ve emek veren herkese teşekkür ediyorum” diye konuştu.

Konuşmaların ardından program günün anısına çektirilen hatıra fotoğrafıyla sona erdi.

(Haber: Uğur Sarı)

HABERE YORUM KAT