1. HABERLER

  2. EKONOMİ

  3. "Enerji Timleri" Kışa Hazır
"Enerji Timleri" Kışa Hazır

"Enerji Timleri" Kışa Hazır

Sivas, Tokat ve Yozgat'ta hizmet veren ÇEDAŞ, yaklaşık 60 kişiden oluşturduğu ve "Enerji Timleri" adını verdiği ekiple kışın meydana gelebilecek olumsuzluklara anında müdahalede bulunacak

A+A-

SİVAS (AA) - Çamlıbel Elektrik Dağıtım AŞ (ÇEDAŞ), 14 bölgede 60'a yakın kişiden oluşturduğu ve "Enerji Timleri" adını verdiği ekiple kış aylarında yaşanabilecek olumsuzluklara anında müdahale edecek.

ÇEDAŞ'tan yapılan yazılı açıklamaya göre, Sivas, Tokat ve Yozgat'ta yaklaşık 930 bin aboneye hizmet veren ÇEDAŞ, kış bastırmadan acil eylem planını devreye aldı.

Kış şartlarının ağır geçtiği 14 bölgede, 60'a yakın saha personelinden oluşan ve "Eneji Timleri" adı verilen özel ekip kuruldu. Bunun yanı sıra 4 paletli kar aracı ve 3 kar motosikleti de bu bölgelerde konumlandırıldı. ÇEDAŞ, hizmet bölgesinin tamamında 529 saha personelini acil durumlarda göreve hazır hale getirdi. Ayrıca oluşabilecek fırtına, kar ve tipi gibi olumsuz hava koşulları için gerekli personel takviyesi yapılması yönünde de hazırlıklar tamamlandı.

Açıklamada görüşlerine yer verilen ÇEDAŞ Genel Müdürü Ahmet Sait Akboğa, 52 bin kilometrekarelik oldukça geniş bir coğrafyada faaliyet gösterdiklerini belirtti.

Özellikle Sivas'ın Divriği, Kangal, İmranlı, Zara ve Suşehri, Tokat'ın Zile ve Reşadiye ile Yozgat'ın Akdağmadeni ve Kadışehri gibi ilçelerinde arazi şartları ve yükselti nedeniyle kış mevsiminde arızaların yoğun yaşandığını aktaran Akboğa, "Bu bölgelerimizde tüketicilerimizi mağdur etmemek için 3'er kişiden oluşan 60 kişilik 'Enerji Timleri' oluşturduk. Bu timler arıza çıktığında anında müdahale edebilecek. Ayrıca kış koşullarında meydana gelebilecek hasarların önüne geçebilmek için yaz aylarında bu bölgelerimizdeki enerji nakil hatlarımızda gerekli bakım ve onarım çalışmalarını tamamladık." ifadelerini kullandı.

Akboğa, ÇEDAŞ olarak kış aylarında abonelere kesintisiz enerji sağlamak için Acil Eylem Planı’nın yanı sıra teknolojinin tüm imkanlarından yararlandıklarını da vurgulayarak, şunları kaydetti:

"ÇEDAŞ kış döneminde arıza onarım bakım ekipleri ve Sistem İşletme Direktörlüğü tarafından sahada aktif olarak kullanılan 4 paletli kar aracı, 3 kar motosikleti ve 3 kablo test aracının bakım onarım çalışmalarını da yaparak hizmete hazır halde getirdi. Araçlarımızın tümünün kış mevsimi için arıza bakım onarım ve sistem işletme ekipleri tarafından planlaması yapıldı. Hatlardaki teçhizatlarda meydana gelebilecek arızaları, malzemelerin deformasyonunu önceden tespit etmeye veya arızadan önce erken müdahale imkanı sağlayan termal kamera, korona kamera ve kısmı deşarj cihazları da kış mevsiminde aktif olarak kullanılmak üzere hazır bekletiliyor."

HABERE YORUM KAT