1. HABERLER

  2. TÜRKİYE

  3. Eskişehir'de TOKİ konutları için kura çekimi
Eskişehir'de TOKİ konutları için kura çekimi

Eskişehir'de TOKİ konutları için kura çekimi

"Eskişehir Tepebaşı" konut projesi için başvuru yapan 2 bin 389 emekliden 250'si ev sahibi olmaya hak kazandı

A+A-

ESKİŞEHİR (AA) - Başbakanlık Toplu Konut İdaresi Başkanlığının (TOKİ) Eskişehir'de emeklilere yönelik düzenlediği projenin kura çekimi yapıldı.

"Eskişehir Tepebaşı" konut projesi için başvuru yapan 2 bin 389 kişi, kent merkezindeki bir düğün salonunda düzenlenen kura çekim törenine katıldı.

Merkez Tepebaşı ilçesine bağlı Aşağı Söğütönü mahallesinde hayata geçirilecek projede, 250 kişi hak sahibi olma imkanı yakalarken, bazı emekliler gözyaşlarına hakim olamadı.

Tüm İşçi ve Bağ-Kur Emeklileri Derneği Eskişehir Şube Başkanı Lütfi Acet, AA muhabirine yaptığı açıklamada, emeklilere yönelik yapılan bu çalışmanın çok kıymetli olduğunu söyledi.

Acet, 2 bin 389 kişinin katıldığı kurada 250 kişinin konut hakkına sahip olduğunu belirterek, "TOKİ başkanımızdan ricamız daha fazla emeklinin yüzünü güldürebilmek. Buradan Cumhurbaşkanımıza, Başbakanımıza, TOKİ Başkanımıza çok teşekkür ediyorum. Emekli vatandaşlarımıza tanınan bu imkanın verdiği mutluluk, yüzlerinden okunuyor." diye konuştu.

Çekilişte ev sahibi olmaya hak kazanan emeklilerden Fatma Kaya, şu anda vatani görevini yerine getiren oğlunun dualarının kabul olduğunu söyledi.

Kaya, ilk kez kayıt yaptırdığı TOKİ çekilişinde ev sahibi olduğunu ifade ederek, "Oğlum, Çorum Osmancık'ta asker. Onun dualarıyla bugün ev sahibi olduk. Devletin yaptığı bu çalışmalar için emeği geçen herkesten Allah razı olsun. Çok mutlu oldum." dedi.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT