1. HABERLER

  2. TÜRKİYE

  3. Eskişehir'den kısa kısa
Eskişehir'den kısa kısa

Eskişehir'den kısa kısa

ESKİŞEHİR (AA) - Eskişehir Valiliğince yürütülen BEBKA projesi kapsamında Seyitgazi ilçesine 2 elektrikli araç teslim edildi.Seyitgazi Belediyesinden...

A+A-

ESKİŞEHİR (AA) - Eskişehir Valiliğince yürütülen BEBKA projesi kapsamında Seyitgazi ilçesine 2 elektrikli araç teslim edildi.

Seyitgazi Belediyesinden yapılan açıklamaya göre, Eskişehir Valiliği, BEBKA, Seyitgazi Belediyesi ve Seyitgazi Kaymakamlığının ortaklaşa hazırladığı Seyitgazi'nin turistik yerlerinin tanıtılmasıyla ilgili BEBKA projesi kapsamında yatırımların sürdüğü bildirildi.

Ayrıca, Seyitgazi Bölgesi turizminin geliştirilmesi projesi kapsamında son olarak 2 adet 8 kişilik elektrikli araç teslim alındığı kaydedildi.

Frig Bölgesi'nin tanıtımı ve ilçedeki tarihi ve turistik yerleri turistlere daha iyi anlatma adına araçların bölgeye çok büyük katkısının olacağını belirten Seyitgazi Belediye Başkanı Hasan Kalın, " BEBKA Projesi kapsamında ilçemize her geçen gün yeni hizmetler sunuyoruz. İki tane elektrikli aracımızı teslim aldık. Araçlar hem vatandaşlarımızın hem de ilçemize gelen turistlerin hizmetinde olacak. Bölgemizin daha iyi tanıtılması adına ilçemize kazandırılan araçlar hayırlı uğurlu olsun." ifadelerini kullandı.

- Tepebaşından öğrencilere sınav desteği

Tepebaşı Belediyesi özel bir hastane iş birliğiyle TEOG sınavına hazırlanan öğrencilere sınav kaygısıyla başa çıkmak için uzman desteği verdi.

Belediyeden yapılan açıklamaya göre, Çukurhisar Ortaokulu’nda gerçekleştirilen söyleşide Acıbadem Eskişehir Hastanesi Uzman Psikoloğu Hilal Aktaş, öğrencileri 27-28 Nisan'da gerçekleştirilecek TEOG öncesinde "Sınav Kaygısı ile Başa Çıkabilme Yolları" konusunda bilgilendirdi.

Öğrencilere sınava hazırlık sürecinde yardımcı olacak nefes egzersizlerini de öğreten Aktaş, tüm öğrencilere sınavdan bir gün önce ders çalışmayı bırakmalarını önerdi.

- "Bebeklere Yemekler" kursu

Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Sanat Meslek Eğitim Kursları (ESMEK) tarafından Sultandere Eğitim Merkezi Mutfak Stüdyosu'nda "Bebeklere Yemekler" kursu açıldı.

Belediyeden yapılan açıklamada, merkezde son olarak birçoğu hamile olan 12 kursiyerin katılımı ile bebeklere yemekler kursu gerçekleştirildiği belirtildi.

Şef Erdoğan Bozan tarafından verilen eğitimlere katılan kadınların bebeklerin sağlıklı beslenmesi için eğitimler aldığı kaydedildi.

Kursiyerler düzenlenen kursların kendileri için faydalı ve bir o kadar da eğlenceli olduğunu ifade etti.

- 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı

Eskişehir Büyükşehir Belediyesi 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını, Sazova Bilim Kültür ve Sanat Parkı'nda "Çocuk Şenliği" ile kutlayacak.

Belediyeden yapılan açıklamada, Çocuk Şenliğine katılacak çocukların 7 saat boyunca sayısız oyun alanları ve atölye çalışmalarıyla eğleneceği bildirildi.

Büyükşehir Belediyesinin her yıl düzenlediği "Çocuk Şenliği"nin 24 Nisan'da Sazova Bilim Kültür ve Sanat Parkı'nda gerçekleştirileceği ve şenlikte spor gösterileri, oyunlar ve yarışmaların yanı sıra atölye çalışmaları ve standlarda kurum tanıtımları yapılacağı kaydedildi.

Ücretsiz olan etkinliğin saat 10.00-17.00'de yapılacağı belirtildi.

Etiketler :

HABERE YORUM KAT