1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Ev hanımlarına finansal okuryazarlık semineri
Ev hanımlarına finansal okuryazarlık semineri

Ev hanımlarına finansal okuryazarlık semineri

Aile ve Sosyal Politikalar Konya İl Müdürlüğünce, “Ev Hanımlarına Yönelik Finansal Okuryazarlık” konulu seminer düzenlendi.

A+A-

Selçuklu Belediyesi Nikah Salonu gerçekleşen seminere, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı Kadının Statüsü Genel Müdürü Gülser Ustaoğlu, Habitat Derneği Proje Kordinatörü Hande Kılıç, çok sayıda davetli katıldı. Programda konuşan, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı Kadının Statüsü Genel Müdürü Gülser Ustaoğlu, Kadının güçlenmesi statüsünün geliştirilmesi, ayrımcılık ve şiddetle mücadele kadını ilgilendiren her alanda çalışma yürüttüklerini belirterek, “Ekonomik büyüme, sosyal kalkınma ve sosyal adalet gerçekleştirilmesinde kadının vazgeçilmez olduğu bilinen bir gerçektir. Bu gerçekten yola çıkarak, kadının toplumsal yaşamda yoğunluğunun güçlendirilmesi, kadına yapılan ayrımcılığın ve şiddetin ortadan kaldırılması konusunda önemli gelişmeler yaşadık ve önemli yollar kat ettik. Bizler de Aile Ve Sosyal Politikalar Bakanlığı olarak kadınların sosyal yaşamın her alanında daha fazla ve aktif şekilde yol almasını yöneticilerimiz olarak belirlemiş durumdayız. Bu alanla ilgili olarak bütün kadınlarımızla işbirliği olarak çalışmaktayız” dedi.

Konuşmanın ardından, Habitat Derneği Proje Kordinatörü Hande Kılıç, “Ev Hanımlarına Yönelik Finansal Okuryazarlık” konulu semineri gerçekleştirdi. Seminerin ardından katılımcılarla, günün anısına hatıra fotoğrafı çekilmesiyle program sona erdi.

(Haber: Uğur Sarı)

HABERE YORUM KAT