1. HABERLER

  2. TÜRKİYE

  3. "Evlilik Okulu" Seminerleri Farkındalık Kazandıracak
"Evlilik Okulu" Seminerleri Farkındalık Kazandıracak

"Evlilik Okulu" Seminerleri Farkındalık Kazandıracak

TDV KAGEM tarafından bu yıl ilk kez düzenlenecek "İki İnsan Bir Hayat: Evlilik Okulu" seminerleri 31 Ekim'de başlayacak- Kur'an ve sünnet ışığında aile kurumunun psikolojik, sosyolojik ve hukuki boyutu seminerlerde ele alınacak

A+A-

ANKARA (AA) - Türkiye Diyanet Vakfı (TDV) Kadın Aile ve Gençlik Merkezi (KAGEM) tarafından bu yıl ilk kez düzenlenecek "İki İnsan Bir Hayat: Evlilik Okulu" seminerleri 31 Ekim'de başlayacak.

TDV KAGEM'den yapılan yazılı açıklamaya göre, 31 Ekim 2018-17 Ocak 2019'da KAGEM Konferans Salonu'nda düzenlenecek seminerlerde, Kur'an ve sünnet ışığında aile kurumunun psikolojik, sosyolojik ve hukuki boyutu ele alınacak.

Sadece kayıt yaptıran evli ve nişanlıların katılabileceği programda, çiftlerin evlilik olgunluğu kazanmaları, karşılaşacakları problemlere çözüm yolları bulmaları ile ortak değer ve ilkelere sahip olmaları hususunda farkındalık kazanması amaçlanıyor.

Bu kapsamda, "Kadın ve Erkek Fıtratı", "Aile Olmanın Psikolojik Temelleri", "Evlilik Öncesi ve Sonrası Aile ve Akraba İlişkileri", "Ailenin Kurulmasında Hak ve Sorumluluklar 1-2", "Türk Medeni Kanuna Göre Evliliğin Genel Hükümleri" gibi konularda seminer verilecek.

Etkinlik, 31 Ekim Çarşamba günü saat 18.30'da başlayacak.

HABERE YORUM KAT