1. HABERLER

  2. TÜRKİYE

  3. Fetö'nün Tekirdağ'daki "İş Adamı Ve Kamu Görevlileri" Davası
Fetö'nün Tekirdağ'daki "İş Adamı Ve Kamu Görevlileri" Davası

Fetö'nün Tekirdağ'daki "İş Adamı Ve Kamu Görevlileri" Davası

Malkara ilçesinde, örgüt adına faaliyette bulundukları ve örgüte finansal destek sağladıkları ileri sürülen 78 sanığın yargılanmasına devam ediliyor

A+A-

TEKİRDAĞ (AA) - Tekirdağ'ın Malkara ilçesinde, Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması (FETÖ/PDY) adına faaliyette bulunup, örgüte finansal destek sağladıkları iddia edilen iş adamı ve kamu görevlisi 78 sanığın yargılaması sürüyor.

İl Milli Eğitim Müdürlüğü toplantı salonunda oluşturulan salonda 2. Ağır Ceza Mahkemesi'nce yapılan duruşmaya, 34'ü tutuklu 78 sanık ile tarafların avukatları katıldı.

Duruşmada, iddianamenin okunmasının ardından, sanıkların savunmalarına geçildi. Mahkeme heyeti, 38 sanığın savunmasını aldı. Sanıklar, kendilerine isnat edilen suçlamaları reddetti.

Duruşma, diğer sanıkların savunmalarının alınması için yarına ertelendi.

-İddianameden

Tekirdağ Cumhuriyet Başsavcılığı'nca FETÖ/PDY'nin "iş adamı ve kamu görevlileri yapılanması"na yönelik yürütülen soruşturma kapsamında hazırlanan ve Tekirdağ 2. Ağır Ceza Mahkemesi'nce kabul edilen iddianamede, 34'ü tutuklu 78 sanığın, "terör örgütüne üye olmak ve suç işlemek amacıyla örgüt kurmak" suçlarından beşer yıldan onar yıla kadar hapisle cezalandırılması isteniyor

HABERE YORUM KAT