1. HABERLER

  2. EKONOMİ

  3. Finansal İstikrar Komitesi Kur Riskini Değerlendirdi
Finansal İstikrar Komitesi Kur Riskini Değerlendirdi

Finansal İstikrar Komitesi Kur Riskini Değerlendirdi

Finansal İstikrar Komitesi toplantısında, reel sektör firmalarının kur riskinin daha etkin takibi ve yönetilmesine ilişkin çalışmalarda gelinen aşama ile bankacılık ve sigortacılık sektörlerinin uluslararası standartlara uyumu konuları ele alındı

A+A-

ANKARA (AA) - Finansal İstikrar Komitesinin 31. toplantısında, reel sektör firmalarının kur riskinin daha etkin takibi ve yönetilmesine ilişkin çalışmalarda gelinen aşama ile bankacılık ve sigortacılık sektörlerinin uluslararası standartlara uyumu konularının ele alındığı bildirildi.

Hazine Müsteşarlığının internet sitesinde yer alan duyuruya göre, Finansal İstikrar Komitesinin 31. toplantısı Başbakan Yardımcısı Mehmet Şi̇mşek başkanlığında gerçekleştirildi.

Toplantıda, son dönemde küresel ve yerel ölçekte yaşanan gelişmelerin ülke finansal piyasalarına etkileri ile gelecek döneme ilişkin görünüm ayrıntılı olarak masaya yatırıldı.

Reel sektör firmalarının kur riskinin daha etkin takibi ve yönetilmesine ilişkin çalışmaların ele alındığı toplantıda, bankacılık ve sigortacılık sektörlerinin uluslararası standartlara uyumu kapsamında yürütülen faaliyetler değerlendirildi.

HABERE YORUM KAT